Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Kamil Zieliński dwukrotnie pierwszy na Mistrzostwach Polski (zdjęcia)

Kwiecień 23, 2012 12:57 PM
Kamil Zieliński, wychowanek trenerki Angeliki Michalik (UKS Delfin Tarnobrzeg) wywalczył dwa pierwsze miejsca podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Finały odbyły się 21 kwietnia na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego. W zawodach udział wzięło 3 wychowanków UKS Delfin Tarnobrzeg.

Gorąca atmosfera,wielkie emocje,doping kibiców i walka o najwyższe lokaty tak w skrócie można przedstawić co się działo w tegorocznych mistrzostwach w których brało udział 325 zawodników i zawodniczek z 62 klubów wyłonionych z czterech eliminacji półfinałowych z całego kraju.

W kategorii Uczelnie Wychowania Fizycznego bezkonkurencyjny był Kamil Zieliński (AWF Biała Podlaska), który zdobył dwa pierwsze miejsca poprawiając w swoich startach na 50 (29,66) i 100m.st.klasycznym (1:04,64) rekordy życiowe.

Podczas zawodów półfinałowych, które odbyły się 24 marca w Zabierzowie Kamil na tych dystansach zajął dwa drugie miejsca z czasami: na 50m.st.klasycznym z czasem (31,44) i 100m.(1:07,80). Szybki progres tarnobrzeżanina zaskoczył nie tylko jego trenera Bartłomieja Kargulewicza, również jego konkurentów. Natomiast w kategorii open na 100 metrów zajął 5 miejsce i 7 na 50 metrów.

Drugi wychowanek UKS Delfin Tarnobrzeg – Cezary Rams reprezentujący WAT Warszawa, z czasem 25,12 na dystansie 50m st.dowolnym, zajął 2 miejsce w kat.Uczelnie Społeczno – Przyrodnicze i dało mu to 27 miejsce w kat.open. W drugim starcie na 50m.st.grzbietowyn w kat.Uczelnie Społeczno – Przyrodnicze zajął 3 miejsce i 16 w kat.open.

Natomiast Urszula Rams reprezentująca UPR Lublin w kat.Uczelnie Społeczno – Przyrodnicze zajęła 6 miejsce oraz 25 w kat.open na dystansie 100m st. zmiennym.