Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeskie Gimnazjum nr 1 dla Afryki

Kwiecień 23, 2012 11:34 AM
Prezentacja projektu edukacyjnego pt. “Dlaczego brakuje wody w Afryce?”
odbyła się w tarnobrzeskim Gimnazjum nr 1 w piątek 20 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi.
Prezentacja przygotowana przez uczennice z klasy II „a” była częścią projektu „S.O.S. dla Afryki” realizowanego przez placówkę w bieżącym roku szkolnym.

Celem prezentacji było zwrócenie uwagi uczniów na problem niedoboru wody w Afryce i konieczność rozsądnego i ekologicznego gospodarowania wodą. Problem ten omówiony został przez drugoklasistki w oparciu o plakaty, wykresy i mapy własnoręcznie przygotowane.

Ponadto przybyłym do sali teatralnej uczniom z klas pierwszych i drugich zaprezentowany został film o tym, jak trudnym i wymagającym wielu zabiegów zadaniem jest zbudowanie studni w Afryce.

Kolejny film ukazywał działania Janiny Ochojskiej, założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej, która przyczynia się do pomocy Afrykańczykom mieszkającym m. in. w Sudanie, cierpiącym na niedobór wody.

Na zakończenie spotkania uczniowie przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na pomoc dla dzieci afrykańskich. Zostaną one przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, z którą szkoła nawiązała współpracę.

info: Maria Pałkus

foto: Krzysztof Watracz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>