Kenijczycy triumfują w XXXII Biegu Siarkowca (fotoreportaż oraz video HD)

Julius Lagat (Unipes Team Kenia) jako pierwszy zameldował się na trasie XXXII edycji Biegu Siarkowca. Zawodnik z Kenii dystans 10 km pokonał w 30 min i 47 sek. Jako drugi linię mety przekroczył jego kolega klubowy Edwin Yator (31 min 7 sek.), trzeci zaś był zawodnik Finiszu Kalisz Bogdan Semenowicz (31 min 10 sek). Bieg rozgrywany był w niedzielę 29 kwietnia w Tarnobrzegu.

W tegorocznej edycji biegu udział wzięło 104 zawodniczek i zawodników, wśród których znalazło się 17 przedstawicieli Tarnobrzega: z klubu Witar Tarnobrzeg: Beata Biernat, Bogdan Karkut, Łukasz Cabaj, Lesław Zych, Jacek Wiśniewski, Andrzej Tomczyk, Marcin Płaneta, Adam Urbaniak, Adam Szajda, Zdzisław Karpiński, Andrzej Mroziński oraz Agnieszka Włodarczyk, Michał Wojciechowski, Rafał Borek, Piotr Lubczyński, Marek Krempa i Łukasz Dzierzkowski.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Tarnobrzega był Michał Wojciechowski, który ukończył bieg na miejscu 13 z czasem 0:35:27. 16 na mecie był Bogdan Karkut z Witara Tarnobrzeg, który z czasem 0:37:23 wygrał rywalizację w swojej kategorii wiekowej (40-49l). W kategorii wiekowej 70l i wzwyż drugie miejsce z czasem 1:02:30 zajął Zdzisław Karpiński (Witar Tarnobrzeg).

Wśród kobiet z czasem 0:43:44 triumfowała Patrycja Maśloch z SKB Kraśnik, 8 sekund później na mecie zameldowała się jej koleżanka klubowa Agata Dziura, trzecia była Barbara Paczos (LKS Mielec) 0:44:35. Na 77 miejscu zawody ukończyła tarnobrzeżanka Agnieszka Włodarczyk, która z czasem 0:50:07 zajęła drugą lokatę w swojej kategorii wiekowej (do 35 lat). Drugą lokatę w kategorii powyżej 35 lat zajęła również tarnobrzeżanka Beata Biernat, z czasem 0:48:30.

Najmłodszym zawodnikiem startującym w tegorocznej edycji Biegu Siarkowca był 16 – letni tarnobrzeżanin Łukasz Dzierzkowski. Młody zawodnik zameldował się na mecie na 81 miejscu, z czasem 0:51:24.

Najstarszym uczestnikiem biegu był Henryk Brzozowski ze Stalowej Woli. 72-letni biegacz pokonał 10 km dystans w 51 min i 24 sek meldując się na mecie na 74 miejscu.

Organizatorami zawodów byli: Klub biegacza Witar, Urząd Miasta, Ognisko TKKF Siarka i MOSiR Tarnobrzeg.