przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

02-03.06 (sobota – niedziela) 4 edycja Militariady w Nowej Dębie

Kwiecień 30, 2012 7:52 PM
Jazda pojazdem wojskowym, szermierka na bagnety, rozminowywanie przy pomocy wykrywacza metalu, zawody strzeleckie z replik broni – to tylko kilka z całego szeregu atrakcji, jakie czekają na wszystkich, którzy na początku czerwca odwiedzą Nową Dębę podczas czwartej edycji „Militariady”.

Tegoroczna „Militariada” odbędzie się w dniach 2 i 3 czerwca, tradycyjnie na terenach nad Zalewem.

Na gości czekają m.in. prezentacje sprzętu i wyposażenia jednostek Sił Zbrojnych RP – w tym także ciężki sprzęt pancerny z 14 Bataliony Czołgów wchodzącego w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Nowoczesny sprzęt zaprezentują także producenci uzbrojenia – Centrum Produkcji Wojskowej Huty Stalowa Wola i wchodzący w skład grupy Bumar, nowodębski Dezamet. Ponadto sprzęt i wyposażenie wojskowe – współczesne i historyczne, polskie i zagraniczne – zaprezentują grupy historyczne i airsoftowe. W sobotę i niedzielę zaplanowano także pokazy dynamiczne jednostek wojskowych i grup rekonstrukcyjnych.

SZERMIERKA NA BAGNETY

Ale pokazy i prezentacje to tylko część atrakcji. – Chcemy by odwiedzający „Militariadę 2012” nie tylko zobaczyli prezentowany sprzęt wojskowy ale także mogli spróbować choć na chwilę poczuć jak żyli i walczyli żołnierze w różnych epokach i częściach świata – podkreśla burmistrz Wiesław Ordon.

Na tych, którzy w pierwszy czerwcowy weekend przybędą na „Miliatriadę 2012”, czekają nierzadko bardzo nietypowe atrakcje. Każdy będzie mógł na przykład spróbować swych sił w szermierce na bagnety.

- Przed wojną była to popularna wśród wojskowych dyscyplina sportowa – mówi Paweł Murawski, dowódca grupy rekonstruującej pododdział kolarzy Wojska Polskiego z 1939 roku. Podczas „Militariady” zorganizujemy pokazy, szkolenie i zawody w tej dyscyplinie. Ale uprzedzam, to trudna sztuka – dodaje Paweł Murawski.

NAUKA STRZELANIA

Podczas „Militariady 2012” będzie można także nauczyć się posługiwania się wykrywaczem min, wziąć udział w zawodach w strzelaniu dynamicznym czy snajperskim z replik broni a także strzelić z łuku szkockiego i nauczyć posługiwania się rapierem.

Specjalna strzelnica czekać będzie na najmłodszych amatorów militariów a na zwycięzców w konkursach i zawodach czekać będę cenne nagrody rzeczowe, militarne gadżety ale także przejażdżki pojazdami wojskowymi.

WODECKI I ŁZY

„Militariada 2012” to oczywiście także koncerty muzyczne. Sobotnie koncerty podsumuje występ zespołu Łzy, natomiast w niedzielę gwiazdą wieczoru będzie Zbigniew Wodecki.

- Lista atrakcji nie jest jeszcze zamknięta – mówi burmistrz Ordon – dlatego zapraszamy grupy rekonstrukcyjne i pasjonatów militariów do zgłoszenia swojego udziału w tegorocznej Militariadzie, a wszystkich już dziś zapraszamy w pierwszy czerwcowy weekend na tereny nad Zalewem w Nowej Dębie.

Więcej informacji na stronie www.militariada.nowadeba.pl

2 Responses to 02-03.06 (sobota – niedziela) 4 edycja Militariady w Nowej Dębie

 1. Kicia Odpowiedz

  1 maja 2012 at 10:38

  czy wiadomo coś o koncercie czwartkowym w SOK?
  bedzie ? nie bedzie?

 2. NW24 Odpowiedz

  1 maja 2012 at 10:54

  Na stronie organizatora nie ma żadnej informacji jakoby koncert miał się nie odbyć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>