przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg rozpoczyna walkę z komarami

Maj 2, 2012 12:20 PM
Podobnie jak w roku ubiegłym tak i tegoroczną walkę z komarami przeprowadzi firma INSEKT-DER z Piaseczna. Akcja odkomarzania potrwa przez najbliższe pięć miesięcy, kosztować będzie 51 tys. 291 zł.

Teren, jakim objęte zostanie odkomarzanie, to powierzchnia ponad 1500ha. Obszar na jakim prowadzona będzie akcja podzielono na czternaście rejonów: Tarnobrzeg (wraz z ogrodami działkowymi), stawy rybne, tereny MOSiR (wraz z Nadolem), Podłęże, Zakrzów, Sielec, Wielowieś, Sobów, Mokrzyszów, Ocice, Miechocin, Nagnajów, Kajmów oraz Jezioro Tarnobrzeskie.

Firma, która wygrała przetarg będzie mieć za zadanie prowadzenie monitoringu pojawiania się komarów na terenie miasta, prowadzenie prac odkomarzania zmniejszających uciążliwość występowania komarów, czyli zwalczanie larw komarów, jak i dorosłych osobników. Zadanie realizowane będzie od 1 maja do 30 września br.

Oczywiście produkty zastosowane do walki z komarami muszą być zgodne z przepisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia, aby nie były szkodliwe dla ludzi ani zwierząt.

- Komary chociaż są niewielkie, potrafią uprzykrzyć życie. Dlatego nieco żartobliwie powiem, że nie zamierzamy się „poddawać”, tylko będziemy walczyć. Mam nadzieję, że środki, które zastosuje firma, która wygrała przetarg, poskutkują i komary nie będą aż tak dokuczliwe, jak w poprzednich latach – mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

Harmonogram odkomarzania przedstawimy wkrótce.

3 Responses to Tarnobrzeg rozpoczyna walkę z komarami

 1. wacek Odpowiedz

  2 maja 2012 at 21:15

  No to pięknie, znowu ta sama firma która pryskała asfalt i chodniki a komary siedziały sobie w krzakach i spokojnie sie rozmnażały. Ręce opadają

 2. rozum Odpowiedz

  2 maja 2012 at 23:17

  walka z komarami = walka z wiatrakami, niestety za publiczne pieniądze.

  Znów zaczną od osiedli rolniczych a nas w mieście będą żreć. Później popada i pryskanie będzie wstrzymane aż do końca sezonu. Podobny scenariusz powtarza się co rok. Przed sezonem dużo się mówi, obiecuje a zawsze jest tak samo. Szkoda pieniędzy na złudzenia. Czy ktoś kiedyś wspominał o szkodliwości dla ludzi tych oprysków?

 3. Skala Góra Odpowiedz

  7 lipca 2012 at 08:45

  Jak narazie – odpukać, dziadostwo do mieszkania nie wchodzi, wieczorem zapalone światło, okno otwarte i proszę, żaden intruz się nie pojawił

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>