Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

10.05 (czwartek) Europejskie Słoneczne Dni w tarnobrzeskim Gimnazjum nr 2

Maj 5, 2012 9:58 AM
W tym roku dni poświęcone energetyce słonecznej potrwają do 13 maja. Wzorem roku ubiegłego akcja zostanie przeprowadzona przez tarnobrzeskie Gimnazjum nr2 im. Jana Słomki w piątek, 10 maja.

Program organizacji Europejskich Słonecznych Dni

Gimnazjum nr 2 im . Jana Słomki w Tarnobrzegu ul. Mikołaja Kopernika 18 39-400 Tarnobrzeg, 10 maja 2012

1. Organizacja słonecznego forum 10 maj 2012 godz.10

- wystawa prac plastycznych i rozstrzygniecie konkursu „ Żyj słonecznie”
- spotkanie z władzami miasta na temat perspektyw budowy instalacji solarnych i fotowoltaicznych w naszym mieście,

- multimedialna prezentacja podstawowych zasad budowy i działa instalacji solarnych przez firmę ENERGO – TERM,

- multimedialna prezentacja podstawowych zasad budowy i działania instalacji fotowoltaicznych przez firmę PVTEC Polska połączona z ekspozycją ogniw fotowoltaicznych.

- impreza plenerowo-sportowa „Bieg po słońce”

Organizator: Jolanta Kobyłecka, Dyrekcja Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu

*********************

Nie jest prawdą, że ochrona środowiska i ochroną klimatu są kosztem dla społeczeństwa. Już niemalże 100 tysięcy gospodarstw domowych w Polsce płaci niższe rachunki za paliwa i energię tylko dlatego, ze korzysta ze słonecznych instalacji do podgrzewania wody.

Zaczyna przybywać też tych co inwestują w systemu fotowoltaiczne, a przygotowywane w Ministerstwie Gospodarki zmiany prawne ułatwiające wykorzystanie energii słonecznej na własny użytek i sprzedaż nadwyżek do sieci stwarzają po raz pierwszy szansę na zrealizowanie w Polsce idei setek tysięcy „słonecznych dachów”.

W pierwszej połowie maja (1-13 maja) w całej Europie obchodzone są Europejskie Słoneczne Dni. W Polsce koordynacją obchodów Europejskich Słonecznych Dni zajmuje się Instytut Energetyki Odnawialnej.

Europejskim koordynatorem wydarzeń jest European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF) w Brukseli. Kampania jest współfinansowana ze środków Komisji Europejskiej.
Patronat Honorowy nad kampanią objął: Minister Środowiska, Marcin Korolec; Minister Gospodarki, Waldemar Pawlaka, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Jan Rączka; Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki, Andrzej Czerwiński, Ambasador Danii, Thomas Østrup Møller oraz PKPP Lewiatan i Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej.

Rząd RP w zaakceptowanym 7 grudnia 2010r. „Krajowym planie działań na rzecz energii ze źródeł odnawialnych” przewiduje zainstalowanie w Polsce do 2020 ok. 14 mln m2 kolektorów słonecznych, co oznacza zrealizowanie setek tysięcy zielonych, rozproszonych inwestycji o łącznej kwocie rzędu 35 mld zł.

Udział w tym zbiorowym zielonym przedsięwzięciu może mieć niemalże każdy mieszkaniec naszego kraju, tych którzy się zdecydują rząd wesprze środkami funduszy ekologicznych i zapowiadanymi ulgami podatkowymi. Wsparciem dla tej idei jest też Kampania Europejskie Słoneczne Dni w Polsce.

W ubiegłym roku w kampanii udział wzięło ok. 5 tys. osób w Polsce, a w całej Europie – ponad pół miliona osób. Uczestnicy mogli spotkać się z instalatorami systemów słonecznych, zwiedzać instalacje słoneczne, bawić się na piknikach i festynach, brać udział w licznych konkursach, a także w seminariach i konferencjach organizowanych przez instytucje prywatne i samorządowe.

W tym roku dni poświęcone energetyce słonecznej będą trwały od 1 do 13 maja. Instytut Energetyki Odnawialnej wsparty dziesiątkami Partnerów przewiduje organizację minimum 200 słonecznych wydarzeń w całej Polsce w ciągu trzech lat.

Wszystkie wydarzenia podobnie jak roku temu zostaną pokazane na interaktywnej mapie wydarzeń dostępnej na stronie internetowej www.slonecznedni.pl

Zobacz galerię zdjęć z pierwszej edycji kampanii Europejskie Słoneczne Dni http://www.slonecznedni.pl/galeria

info: Jolanta Kobyłecka

One Response to 10.05 (czwartek) Europejskie Słoneczne Dni w tarnobrzeskim Gimnazjum nr 2

  1. gość Odpowiedz

    10 maja 2012 at 11:31

    Tak się napędza klientów mężowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>