Siarka zaledwie remisuje z Partyzantem (fotoreportaż oraz video HD)

Drużyna Siarki Tarnobrzeg zremisowała 2:2 (2:1) z Partyzantem Targowiska w meczu 24 kolejki III ligowych rozgrywek w grupie lubelsko-podkarpackiej. Zaledwie jeden punkt zdobyty w dzisiejszym spotkaniu znacznie oddalił szansę tarnobrzeskiej drużyny na wywalczenie upragnionego awansu.

Choć zwycięstwo było blisko, ostatecznie po bardzo zaciętym spotkaniu piłkarze Siarki muszą zadowolić się remisem. Pierwszą bramkę dla Siarkowców zdobył w 10 min. uderzeniem głową Daniel Beszczyński. Odpowiedź gości przyszła 22 minuty później, piłkę do bramki skierował Sylwester Sikorski. Kilka minut później Partyzant mógł objąć prowadzenie, na szczęście jedenastkę wykonywaną przez Kamila Walaszczyka pewnie obronił Łukasz Ćwiczak. W 45 minucie wynik na 2:1 ustalił z rzutu wolnego Bartosz Madeja.

W drugiej połowie to goście stworzyli więcej sytuacji do zdobycia bramki choć i podopieczni trenera Michała Szymczaka mieli kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. Wyrównującą bramkę zdobył w 90 min. były Siarkowiec, Tomasz Walat.

Remis znacznie skomplikował sytuację Siarki w tabeli, która z dorobkiem 42 punktów spadła na trzecią lokatę. Po czterobramkowym zwycięstwie Podlasia nad Stalą Mielec to drużyna z Białej Podlaski (43 pkt) awansowała na pozycję lidera. Druga jest Avia Świdnik (43 pkt), która jutro rozegra mecz z Tomasovią Tomaszów Lubelski. W rundzie jesiennej Avia przegrała na własnym stadionie z Tomasovią 0:2.

Kolejnym rywalem Siarki będzie drużyna KS Zaczernie. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 12 maja w Zaczerniu.