Tarnobrzeskie tenisistki wygrywają rundę zasadniczą

Z bilansem 15 zwycięstw i 1 porażki drużyna KTS Zamek OWG Tarnobrzeg wygrała rundę zasadniczą w ekstraklasie tenisa stołowego kobiet. W meczu ostatniej kolejki podopieczne Zbigniewa Nęcka udanie zrewanżowały się za porażkę w pierwszej fazie drużynie z Sochaczewa pokonując ją na wyjeździe 3:2.

W pierwszej rundzie ekipa z Sochaczewa sensacyjnie pokonała KTS Tarnobrzeg 3:1. Świetnie zawody rozegrała wtedy była zawodniczka tarnobrzeskiego klubu Zhou Xiao, która wygrała pojedynki z Li Qian i Park Mi Young.

W meczu rewanżowym w barwach KTS nie zagrała Li Qian, w jej miejsce trener Nęcek asygnował młodziutką Li Liu, która choć przegrała pierwszy pojedynek z Mihelą Steff-Merutiu 0:3, w swoim drugim meczu nie dała szans Zhou Xiao pokonując ją bez straty seta.

Bardzo dobre spotkanie rozegrała Xu Jie, która po zaciętym pojedynku pokonała Natalię Partykę 3:2. Trzeci punkt dla KTS-u wywalczyła Renata Strbikova.

Zwycięstwo nad drużyną z Sochaczewa sprawiło, że w półfinale fazy play off tarnobrzeżanki zagrają z MKSTS-em Polkowice. W drugiej parze zagrają SKTS Sochaczew i KU AZS AJD Częstochowa.

Pierwszy mecz pomiędzy KTS-em a Polkowicami rozegrany zostanie w środę 16 maja w tarnobrzeskiej hali MOSiR.

W rundzie zasadniczej podopieczne trenera Nęcka dwukrotnie, bez straty seta pokonały ekipę z Polkowic.

SKTS Sochaczew – KTS ZAMEK-OWG Tarnobrzeg 2:3