Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Jezioro Tarnobrzeskie pozostanie Jeziorem Tarnobrzeskim

Maj 10, 2012 10:37 PM
Zastępca Dyrektora Departamentu Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji kilka dni temu przysłał do tarnobrzeskiego magistratu informację dot. pozytywnej opinii wniosku o ustalenie nazwy Jezioro Tarnobrzeskie.

- Dzięki przyjęciu nazwy Jezioro Tarnobrzeskie będziemy mogli promować akwen jako nasz, tarnobrzeski, a nie machowski. Turystom z pewnością łatwiej będzie odnaleźć na mapie Tarnobrzeg niż Machów. Dla nas będzie to okazja do lepszej i atrakcyjniejszej promocji naszego miasta. Dodatkowo słowo „jezioro” po prostu lepiej brzmi i lepiej się kojarzy niż zalew. Pomimo, że niektórzy spierają się, że nasz akwen nie jest naturalnym jeziorem, to jednak Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych zaopiniowała pozytywnie ustalenie tej nazwy – mówi Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

W piśmie od Ministra czytamy, że „Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych rozpatrzyła wniosek i zaopiniowała pozytywnie ustalenie nazwy Jezioro Tarnobrzeskie. Przedmiotowa zmiana znajdzie się w projekcie rozporządzenia Ministra AiC z terminem wejścia w życie z dniem 1 stycznia 2013 r.”

info: UM Tarnobrzeg

One Response to Jezioro Tarnobrzeskie pozostanie Jeziorem Tarnobrzeskim

  1. intel Odpowiedz

    11 maja 2012 at 18:22

    Brawo Prezydent,brawo Tarnobrzeg!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>