Siarka pokonuje Avię (fotoreportaż oraz video)

W meczu na szczycie drużyna Siarki Tarnobrzeg pokonała Avię Świdnik 3:2 (1:0). Obaj trenerzy zgodnie uznali wygraną Siarki za pyrrusowe zwycięstwo, które nie sprawiło, że tarnobrzeska Siarka awansowała na pozycję lidera. 400 mecz w barwach Siarki rozegrał Janusz Hynowski.

Podopieczni trenera Michała Szymczaka bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, dzięki ofensywnej grze już w 6 min. spotkania objęli prowadzenie. Strzelcem pierwszej bramki dla Siarki był Kuba Kwieciński, który wykorzystał sytuację „sam na sam” z bramkarzem Avii. Do przerwy wynik nie uległ zmianie choć oba zespoły miały kilka sposobności na jego zmianę.

Druga połowa rozpoczęła się dla Siarki fatalnie, w 49 min. boisko opuścił Daniel Beszczyński, który został ukarany czerwoną kartką za faul w polu karnym. I choć Michał Maciejewski przestrzelił „11” to na miejscu znalazł się Damian Rusiecki który dobił strzał kolegi doprowadzając do wyrównania 1:1.

Kolejne minuty spotkania należały do piłkarzy z Tarnobrzega, którzy pomimo osłabienia i utraty bramki nie cofnęli się do głębokiej defensywy. Ambitna gra Siarkowców przyniosła efekt w 72 min., gdy piękny acz trafiony w poprzeczkę strzał Wojtka Jakubca dobił Kuba Zabłocki. 10 min później, po celnej główce Tomasza Wolana „trybuna tarnobrzeskiego stadionu” eksplodowała z radości – Siarka objęła prowadzenie 3:1 co w bezpośrednim pojedynku bramkowym z Avią dawało podopiecznym trenera Szymczaka upragnione miejsce na czele tabeli. Niestety radość nie trwała długo, już trzy minuty później wynik spotkania na 3:2 ustalił Konrad Tarkowski.

Po wygranym spotkaniu z Avią obie drużyny mają tę samą liczbę punktów – 58 jednak to zespół ze Świdnika pozostaje liderem dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu w bezpośrednich pojedynkach z Siarką ( w Świdniku drużyna z Tarnobrzega przegrała 1:2). Aby awansować Siarka nie tylko musi wygrać dwa ostatnie mecze z Polonią Przemyśl i Stalą Kraśnik, musi również liczyć na potknięcie lidera. Cała nadzieja w drużynach z Boguchwały i Radzynia, z którymi to Avia zmierzy się na koniec sezonu.