przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierski szpital przyjazny kombatantom

Czerwiec 3, 2012 1:36 PM

Szpital Powiatowy w Sandomierzu oraz kilka przychodni w powiecie sandomierskim włączyło się do Świętokrzyskiego Programu „Przychodnie i szpitale przyjazne kombatantom”. Porozumienie pomiędzy Wojewódzką Radą Kombatantów i Osób Represjonowanych a placówkami przystępującymi do programu zostało podpisane w ubiegłym tygodniu.

Na podstawie porozumień przedstawiciele zakładów ochrony zdrowia zadeklarowali przyznanie kombatantom i osobom represjonowanym pierwszeństwa w dostępie do świadczeń zdrowotnych oraz zobowiązali się do umieszczenia w gabinetach, pracowniach, poczekalniach itd. czytelnej i łatwo dostępnej informacji graficznej o tym prawie.

- Trochę zapomnieliśmy o tym, co jesteśmy winni kombatantom. Wdzięczność w stosunku do nich powinna przejawiać się chociażby w tym, że przepuszczamy ich bez kolejki – stwierdził Janusz Sikorski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Sandomierzu.

PRZEPISY SWOJE, ŻYCIE SWOJE

Istniejące przepisy prawa gwarantują kombatantom szczególne uprawnienia, które w praktyce, w większości placówek służby zdrowia nie są przestrzegane. Stąd środowiska współpracujące z kombatantami postanowiły przypomnieć o potrzebach tych osób i przysługujących im udogodnieniach. Prócz tego zasady zgodne z tradycją i nakazem moralnym mówią o szczególnym szacunku dla tych, którzy z poświęceniem walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

Do Świętokrzyskiego Programu „Przychodnie i szpitale przyjazne kombatantom” przystąpili: Szpital Powiatowy w Sandomierzu, Centrum Medyczne “Rokitek” przy ulicy Rokitek w Sandomierzu, Przychodnia Medycyny Pracy i Medycyny Rodzinnej “Medical” przy ulicy Dobkiewicza w Sandomierzu, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej “Familia” przy ulicy Marynarskiej w Sandomierzu, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej “Zdrowie” przy ulicy Opatowskiej w Sandomierzu, Gabinet Medycyny Rodzinnej w Goźlicach w gminie Klimontów oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Samborcu.

PROGRAM DOSTĘPNY DLA WSZYSTKICH

Program ma charakter otwarty, więc mogą do niego przystępować – na zasadach dobrowolności – inne placówki ochrony zdrowia, działające na terenie województwa świętokrzyskiego, niezależnie od organu założycielskiego lub statusu prawnego. Do tej pory w województwie świętokrzyskim porozumienia z Wojewódzką Radą Kombatantów i Osób Represjonowanych dotyczące programu “Szpitale i przychodnie przyjazne kombatantom” zawarło około 70 placówek.

foto&źródło: UM Sandomierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>