przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Integracja członków Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Czerwiec 6, 2012 2:31 PM

Integracja członków Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Tarnobrzega, Stalowej Woli, Gorzyc i Nowej odbyła się w ubiegły wtorek w Państwowej Szkole Zawodowej im. Prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Inicjatorem uroczystości był poseł Mirosław Pluta.

Obecnie osoby starsze stanowią prawie 13% polskiego społeczeństwa, a liczy się, że za 15 lat będą już stanowić 17% ogółu ludności w Polsce. W wyniku starań o włączenie ludzi starszych do systemu kształcenia rozpoczęto powoływanie tzw. Uniwersytetów Trzeciego Wieku, – najpopularniejszej w ostatnich latach formy edukacji ludzi starszych, istotnej i potrzebnej z uwagi na zachodzące w świecie zmiany demograficzne i ich konsekwencje.

Głównym celem wtorkowego spotkania było uświadomienie roli edukacji oraz potrzeby ciągłego rozwoju w życiu starszego człowieka. Poseł Mirosław Pluta podkreślał, jak wielką rolę w społeczeństwie odgrywają osoby starsze ze względu na ogromny potencjał wiedzy i życiowego doświadczenia.

- Wiedza człowieka nie może ograniczać się do informacji podawanych przez środki masowego przekazu, ale wymaga systematycznego uczenia się. Dlatego uczestnictwo w zajęciach Uniwersytetów jest pewną szansą spełnienia planów z przeszłości lub realizacji potrzeb, które powstały w ciągu Waszego życia. Pobyt w murach uczelni, takiej jak PWSZ w Tarnobrzegu jest dla wielu słuchaczy wielkim przeżyciem, a równocześnie nobilitacją w oczach znajomych i bliskich – zaznaczył parlamentarzysta.

Część oficjalną wzbogacił wykład dr. Małgorzaty Makowskiej o sprawności umysłu osób starszych. Po części oficjalnej, uczestnicy spotkania wraz z Posłem uczestniczyli w poczęstunku.

info: Wojciech Lis, własne

foto: Wojciech Lis

One Response to Tarnobrzeg: Integracja członków Uniwersytetów Trzeciego Wieku

  1. Kinia Odpowiedz

    8 czerwca 2012 at 08:29

    Poseł wie co dobre

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>