przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Uczniowie z “Małego Księcia” poznawali zasady demokracji “u źródła”

Czerwiec 6, 2012 8:07 PM

Uczniowie klasy pierwszej Społecznego L.O. im. Małego Księcia: Paulina Sadowska i Michał Stępień uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu „Szkoła demokracji – XVIII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży”. Warsztaty odbyły się w dniach 31 maja-1 czerwca.

1 maja odbyły się warsztaty grupowe, podczas których uczestnicy dowiedzieli się wielu cennych i praktycznych informacji. Zdobyte doświadczenia będą mogli wykorzystać w przyszłości. Do wyboru było 6 tematów. Nasza grupa wybrała temat drugi „Lider i media”. Warsztaty pozwalały na zapoznanie się z tym jak skutecznie rozmawiać z dziennikarzami,
w jaki sposób zainteresować go liderską aktywnością, jak przygotowywać komunikaty dla mediów, jak pozyskiwać patronaty medialne oraz jak organizować konferencje prasowe. Po zajęciach w grupach był czas na posiłek, a następnie grupa z Podkarpacia zwiedzała stolicę nocą.

1 czerwca był dniem pełnym wrażeń. Wszyscy uczestnicy konkursu udali się z wizytą do Sejmu RP. Po spotkaniu z partiami politycznymi przyszedł czas na posiedzenie. Młode posłanki i posłowie z całej Polski wnosili poprawki do uchwały w sprawie demokracji w szkołach i jak prawdziwi politycy głosowali za uchwaleniem, lub odrzuceniem zgłaszanych poprawek.

- Wyjazd ten obfitował w wiele wrażeń oraz dawał możliwość do integracji, przede wszystkim obrady w sejmie były doskonałą lekcją prawdziwej demokracji – wspominają uczestnicy.

tekst&foto: Paulina Sadowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>