Węgierka i Ukrainiec zwycięzcami pierwszego maratonu tarnobrzeskiego (fotoreportaż oraz video HD)

Węgierka Katalin Farkas triumfowała w I Maratonie „Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie”, pokonując dystans 42,5 km w czasie 03:10:08. Wśród mężczyzn zwyciężył Viktor Starodubtsev z Ukrainy, który cztery okrążenia wokół jeziora pokonał w czasie 02:26:13.

W maratonie udział wzięło 15 zawodniczek i 101 zawodników. Drugi wynik wśród pań uzyskała również reprezentantka Węgier Eva Varga, która na metę przybiegła po 3 godz, 28 min. i 14 sekundach. Niespełna 3 minuty (03:30:35) później na mecie zameldowała się pierwsza Polka, Anna Posmycz ze Skały, reprezentująca klub YMCA Kraków.

Drugie miejsce wśród panów wywalczył Tamas Toth z Węgier (02:35:11), trzeci zaś był Bogdan Dziuba z KKS Victoria Stalowa Wola (02:39:22). Najszybszym tarnobrzeżaninem okazał się Paweł Paradowski, który z czasem 03:30:25 ukończył bieg na 27 miejscu.

BIEG NA 10 KM

Najszybciej dystans 10,62 km pokonał Paweł Kamusiński z Radomia (0:38:27), drugi był Tomasz Biernacki z Sandomierza (0:39:56), trzeci zaś Marek Żuk z Przemyśla (0:40:08). Wśród pań dystans 10 km w najkrótszym czasie pokonała Barbara Paczos z Mielca ( 0:47:41), drugie miejsce wywalczyła Beata Biernat z klubu WITAR Tarnobrzeg (0:48:46), trzecie miejsce przypadło zaś Małgorzacie Smutek z Nowej (0:49:05).

Organizacja maratonu tarnobrzeskiego to spore przedsięwzięcie logistyczne, o którym rozmawialiśmy z Adamem Strumińskim dyrektorem MOSiR Tarnobrzeg. Dyrektor przyznał w rozmowie, że nie było łatwo lecz udało się dzięki współpracy ze sponsorami oraz pozostałymi organizatorami czyli Fitness Authority, Klub Biegacza „WITAR” Tarnobrzeg, Ognisko TKKF Siarka Tarnobrzeg, Kopalnia Siarki “Machów”, Stowarzyszenie „Integracja” Tarnobrzeg.

– Przy obsłudze maratonu pracowało ok.70 osób, bez których pomocy nie poradzilibyśmy sobie – tłumaczył w rozmowie z NW24 dyrektor Strumiński. Na trasie rozmieszczono co 2,5 km punkty z wodą, dodatkowo strażacy zadbali o chłodzenie zawodników dzięki zainstalowaniu kurtyn wodnych. Więcej w rozmowie z dyrektorem Strumińskim, posłuchaj.