Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Zebrano ponad 1000 podpisów w akcji przywracania lekcji historii do szkół

Czerwiec 26, 2012 11:28 AM

Od zbiórki podpisów na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu – 10 maja członkowie Forum Młodych PiS zainicjowali społeczną akcję: Przywracamy lekcje historii do szkół! W ramach miesięcznego przedsięwzięcia w Tarnobrzegu zebrano już ponad 1000 podpisów, które w piątek zostały wysłane na adres Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej w Opolu.

- Jako Tarnobrzeg dołożyliśmy swoją cegiełkę, tym samym akcję uważam za zakończoną. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli swój podpis pod protestem. Chciałbym jednak zauważyć, że ilość godzin historii jednak nie zawsze idzie w parze z efektywnością nauczania, stąd gorąca prośba w stronę nauczycieli historyków aby swoje lekcje możliwie jak najbardziej urozmaicali – podsumował Grzegorz Kozik (tarnobrzeski koordynator akcji).

Podpisy do końca czerwca można składać w biurze poselsko-senatorskim “Prawa i Sprawiedliwości” przy ulicy Wyspiańskiego 12 w Tarnobrzegu.

Info: PiS Tarnobrzeg

foto: G. Lipiec

****************************

Od 1 września br. zgodnie z rozporządzeniem minister edukacji polska młodzież, która nie zdecyduje się na zdawanie matury z historii, zakończy naukę tego przedmiotu po pierwszej klasie szkoły średniej.

Świadomi negatywnych skutków braku znajomości przeszłości, bez której nie można budować właściwych sądów o teraźniejszości i wyciągać wniosków na przyszłość, przygotowaliśmy Obywatelski Projekt Ustawy o zmianie Ustawy o systemie oświaty. Projekt ten zakłada naukę historii w liceach i technikach w wymiarze 180 godzin w trzyletnim cyklu nauczania (po 2 godz. tygodniowo).

Dodatkowo, mając świadomość jak ważne jest zainteresowanie historią własnej Ojczyzny już od najmłodszych lat, wnosimy o zwiększenie wymiaru godzin tego przedmiotu do 165 (obecnie jest 130) w klasach IV-VI szkoły podstawowej. – za www.przywracamyhistorie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>