Dwa medale MP młodej biegaczki z Sandomierza i awans do Mistrzostw Świata

Karolina Kołeczek zawodniczka sekcji lekkoatletycznej UKS ,,Trójka” Sandomierz, w ciągu ostatnich dwóch tygodni dwukrotnie stawała na podium podczas Mistrzostw Polski. Dzięki osiągniętym wynikom Karolina uzyskała kwalifikacje do Mistrzostw Świata Juniorów które odbędą się w dniach 10-15 lipca br. w Barcelonie.

Najpierw na przeprowadzonych w Bielsku Białej, w dniach 15-17 czerwca br., Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkiej atletyce została wicemistrzynią Polski w biegu na dystansie 100 m przez płotki. Sandomierzanka nieznacznie uległa zawodniczce AZS Warszawa Urszuli Bhebe (13,34) i ustanowiła rekord życiowy z czasem 13,43 sek.

Tydzień później zawodniczka UKS „Trójka” Sandomierz była bezkonkurencyjna na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białymstoku. Zwyciężyła zdecydowanie w biegu na dystansie 100 m przez płotki, zostając Mistrzynią Polski Juniorek na tym dystansie.

foto&źródło: UM Sandomierz