Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Drugi dzień obchodów święta Baranowa Sand (fotoreportaż)

Lipiec 10, 2012 11:08 PM

Niedzielny wieczór i noc należały do Danzela, wokalisty pochodzącego z Belgii oraz ukraińskiego zespołu Mirami. Organizatorami Dni Baranowa Sandomierskiego są Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim oraz Przewodniczący i Zarząd Osiedla Baranów Sandomierski.

Drugi dzień obchodów święta miasta rozpoczął Jarmark Ludzi z Pasją. W tegorocznym jarmarku udział wzięło 15 wystawców, prezentujących rękodzieło artystyczne i sztukę ludową m.in. malarstwo, rzeźbę, biżuterię, ceramikę, hafty i zabawkę lasowiacką. Ponadto na stoisku Zespołu Obrzędowego „Lasowiaczki” każdy chętny mógł spróbować regionalnych potraw, w tym domowego chleba ze swojskim masłem, serem białym z miętą i solą. Członkinie zespołu poprowadziły lekcje z wycinanki lasowiackiej oraz sztuki wykonywania kwiatów i innych ozdób z użyciem papieru i bibuły.

Koncertową część niedzieli rozpoczęła Orkiestra Dęta z Nowej Dęby oraz Zespół Pieśni i Tańca „Dębianie”.
Na scenie pojawiły się również wokalistki ze studia Nowe Brzmienie, oraz tarnobrzeskie zespoły Exsilium oraz Run Way Sound.

Kiedy rozpoczął się występ pierwszej gwiazdy – Danzela, przez Barnów przeszła burza z ulewnym deszczem, powodując szybką ewakuację wielu imprezowiczów.  Ukraiński zespół MIRAMI swój występ rozpoczął po godz. 24.

foto: Tomasz Młyniec

2 Responses to Drugi dzień obchodów święta Baranowa Sand (fotoreportaż)

  1. Damian Odpowiedz

    11 lipca 2012 at 15:46

    Ukrainki niczego sobie, na zdjęciach prezentują się bardzo dobrze. Nasze Lasowiaczki nie mają startu :D

  2. Tinky Winky Odpowiedz

    11 lipca 2012 at 20:06

    zakochałem się od samego patrzenia na zdjęcia – żałuję, że mnie tam nie było – zaproście dziewczyny w przyszłym roku – proszę!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>