Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Nabór do projektu “Pedagodzy ulicy”

Lipiec 10, 2012 8:36 AM

Od sierpnia do grudnia br w tarnobrzeskim osiedlu “Siarkowiec” będzie realizowany projekt “Pedagodzy ulicy.
- Wszystkich zainteresowanych studentów pedagogiki i resocjalizacji pracą w tym projekcie zapraszam do przesyłania CV i listu motywacyjnego na adres slawomirpartyka@interia.pl do dnia 31 – 07 – 2012 r – mówi radny Sławomir Partyka, koordynator projektu.

” Celem ogólnym programu „Pedagodzy Ulicy” jest wypracowanie optymalnego, dostosowanego do różnorodnych warunków modelu pracy profilaktyczno-wychowawczej w środowisku otwartym – na ulicy, podwórku, boisku, w parku i w innych miejscach spotkań młodzieży oraz zmniejszenie zagrożeń patologią i niedostosowaniem społecznym poprzez stworzenie możliwości udzielania ochrony i różnorodnej pomocy dzieciom i młodzieży pozostającym bez opieki, spędzającym wiele czasu poza domem, w niekontrolowanych obszarach dziecięcej aktywności.

Ponadto celem programu jest ożywienie ruchu społecznego i działalności na rzecz „dzieci ulicy” przez włączanie do pracy pedagogów ulicy rekrutujących się spośród studentów pedagogiki, a także pozyskanie do realizacji zadań wychowania środowiskowego miejskich instytucji i podmiotów.

Taki cel postawił sobie Zarząd Osiedla „Siarkowiec” wraz ze stowarzyszeniem ESTKA. Realizacja tego pilotażowego programu będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy aprobacie prezydenta Norberta Mastalerza.

Dlaczego na osiedlu „Siarkowiec” i dlaczego pilotażowy? Zarząd Osiedla wraz ze mną już od dawna dostrzegał potrzebę realizacji tego typu profilaktycznego programu mając na uwadze troskę o najmłodszych jego mieszkańców. Program ma wersję pilotażową ponieważ jest czymś nowym w Naszym Mieście, a jego efekty pokażą czy warto jest go realizować na większym obszarze.

Program będzie skierowany do dzieci i młodzieży spędzającej dużo czasu na ulicy, wychowujące się w trudnych warunkach socjalnych i kulturowych, wagarujące, mające epizody ze spożywaniem alkoholu, braniem środków uzależniających, będące w polu zainteresowania policji, straży miejskiej, pod opieką kuratorów sądowych i innych służb publicznych. Główną intencją jest, aby program ten był ciekawy, stawiał różne wyzwania i inspirował, motywował i dodawał energii, przełamywał wszelkie bariery i budował wzajemne zaufanie oraz przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa.

Śmiało stawiamy sobie wysokie wyzwania i pragniemy osiągnąć:

- Stałą pedagogiczną ingerencję w miejscu szczególnie zagrożonym, która powinna spowodować złagodzenie występowania drastycznych zachowań z udziałem małoletnich.

- Zakładamy, że systematyczne wspieranie dziecka pozbawionego opieki rodzicielskiej przyniesie poprawę jego sytuacji osobistej i szkolnej.

- Mamy na celu zmniejszenie ingerencji służb porządkowych i wymiaru sprawiedliwości w sprawy dzieci mieszkających w rejonie działania pedagogów ulicy.

Program na osiedlu „Siarkowiec” będzie realizowany w okresie od sierpnia do grudnia 2012 roku a „pedagodzy ulicy” codziennie w dni pracujące będą obecni wśród nas, prowadząc szeroko rozumowane działania profilaktyczne, jednocześnie inicjując spędzanie czasu wolnego w sposób „mądry” i atrakcyjny.

Wszystkich zainteresowanych studentów pedagogiki i resocjalizacji pracą w tym projekcie zapraszam do przesyłania CV i listu motywacyjnego na adres slawomirpartyka@interia.pl do dnia 31 – 07 – 2012 r.” – koordynator projektu, Sławomir Partyka

One Response to Tarnobrzeg: Nabór do projektu “Pedagodzy ulicy”

  1. spoko Odpowiedz

    10 lipca 2012 at 16:20

    cytat “codziennie w dni pracujące będą obecni wśród nas, prowadząc szeroko rozumowane działania ” – ale fajnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>