przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Nowej Dębie wykarczowali dęby. – Czy wytną dąb z herbu? – zastanawia się radny Marek Ostapko

Lipiec 21, 2012 10:42 PM

Rozłożyste dęby będące symbolem Nowej Dęby zostały wycięte w związku z przebudową nowodębskiego centrum. Radny miasta Marek Ostapko, przeciwnik wycinki przypomina: Podczas dyskusji nad koncepcją przebudowy mieszkańcy zgłaszali, że nie godzą się na wycinkę dębów!.

Sprzeciw mieszkańców jednak nie pomógł, nowodębskie centrum kolejny raz w przeciągu kilku lat będzie przebudowane a ofiarami kosztownej modernizacji padły również nowodębskie dęby.

- Wycięto piękne dęby – drzewa które są symbolem naszego miasta. Jak tak dalej pójdzie to dąb w naszej gminie będzie tylko na herbie. Przecież te drzewa mogły tam zostać. Nawet podczas imprez plenerowych dawałyby odrobinę cienia oglądającym. Na całym świecie walczy się o to by centra miast nie były szare i betonowe tylko nie u nas – tłumaczy radny Marek Ostapko. – Podczas dyskusji nad koncepcją mieszkańcy zgłaszali, że nie godzą się na wycinkę dębów. Także podczas dyskusji samorządowych podnoszono te kwestie i mówiono o tym, że jeśli już to zostaną wycięte inne drzewa ale dęby zostaną nieruszone. Niestety stało się inaczej. Rozumiem i podzielam złość wielu mieszkańców. Nie zgadzam się z argumentami o rzekomych chorobach tych drzew. Mogły one spokojnie żyć jeszcze kilkanaście lat!- dodaje.

O tym dlaczego doszło do wycinki poinformujemy wkrótce. Zapraszamy

info&foto: Marek Ostapko

4 Responses to W Nowej Dębie wykarczowali dęby. – Czy wytną dąb z herbu? – zastanawia się radny Marek Ostapko

 1. przybysz z Marsa Odpowiedz

  22 lipca 2012 at 12:18

  Ma tupet ten radny Ostapko, tak tandetną polityczkę uprawia, że rzygać się chce. Wielki obrońca przyrody się znalazł i ubolewa pod publiczkę nad kilkoma wyciętymi drzewami a kilka miesięcy temu postulował o wycięcie w Nowej Dębie kilku hektarów ochronnego lasu…

 2. ND Odpowiedz

  22 lipca 2012 at 15:02

  Czego jak czego ale drzew i lasów w ND nie brakuje.

 3. wacek Odpowiedz

  22 lipca 2012 at 19:37

  to teraz proponuje zmiane nazwy tej smutnej jak pi***da miejscowości na Nowe Pieńki hahaha

 4. Ostatni sprawiedliwy Odpowiedz

  23 lipca 2012 at 06:12

  Niech się kolega starosty weźmie za robote, którą niedawno dostał, bo w przyszłosci los może być bardziej srogi

  Czy konkurs był uczciwy???http://www.wrota.podkarpackie.pl/pl/bip/powiat/tarnobrzeski/starostwo/nabor/nabor061

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>