Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nowa Dęba: Wakacyjna zbiórka krwi w piątek 3 sierpnia

Lipiec 27, 2012 1:59 PM

Wakacje to czas radości i odpoczynku. Niestety sezon urlopowy przynosi także zagrożenie życia ludzkiego. Jak bardzo krew może być potrzebna, obrazują nam niestety ponure, wzrastające w tym okresie statystyki różnego rodzaju wypadków, szczególnie drogowych, a także spora ilość chorych w szpitalach, oczekujących na to lekarstwo. Można powiedzieć, że krew jest na wagę złota!

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy „SANFARM” W Nowej Dębie zaprasza wszystkie osoby zdrowe i chętne do oddania krwi. Akcja honorowego krwiodawstwa odbędzie się 3 sierpnia 2012r. (piątek). Krew będzie można oddać w budynku pływalni krytej w Nowej Dębie, przy ul. Kościuszki 14, w godz. 9.00 – 13.00.

Krwiodawcą może zostać każda osoba w wieku 18-65 lat, która waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. W dniu oddania krwi należy zjeść lekkie śniadanie. Na dzień przed warto powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, m.in. aspiryny. Aby móc oddać krew, trzeba również posiadać przy sobie dowód osobisty.

Oddanie krwi jest całkowicie bezpieczne i praktycznie bezbolesne. Personel medyczny używa wyłącznie jednorazowych igieł i strzykawek, a także specjalnie wyprofilowanych igieł, aby nakłucie nie było bolesne.

Każdy kto zdecyduje się na oddanie krwi, uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych. Organizatorzy – członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy SANFARM przygotowali także dodatkowe atrakcje.

Celem akcji „Uratuj życie! Oddaj krew w wakacje!” jest zwiększenie świadomości, promowanie pozytywnej postawy wobec krwiodawstwa, oraz zachęcenie mieszkańców Nowej Dęby do honorowego krwiodawstwa.

Organizatorem akcji jest Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy SANFARM we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>