Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Koncert Muzyki Świata w ramach tegorocznego Dookoła Wody Festivalu w Sandomierzu (fotoreportaż oraz video HD)

Lipiec 30, 2012 7:49 PM

“Rootstock: Jeden brzeg – wiele kultur” – pod takim hasłem odbył się koncert Muzyki Świata podczas drugiego dnia Dookoła Wody Festivalu w Sandomierzu. Na scenie umiejscowionej na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego było barwnie i wielokulturowo: – W końcu Muzyka Świata to mieszanie kultur – jak wyjaśnia w rozmowie z NW24 Grzegorz Świtalski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Na scenie zabrzmieli m.in. PAT SHERIDAN, JIM MAGEEAN i MAREK SZURAWSKI. – To najprawdziwsze szanty, takie od których te inne biorą nazwę – opowiada o festiwalu Grzegorz Świtalski. – Promujemy folklor w takiej postaci w której ta najprawdziwsza energia jest niezmienna, zależy nam na ludowej energii w muzyce, dlatego też na scenie pojawiło się również trio z Senegalu i Gambii SENEGAMBIA TRIO – dodaje.

Gwiazdą sobotniego koncertu był nowatorski i elektryzujący zespół FUTURE FOLK. – To zespół który łączy brzmienia elektro z góralszyzną – wyjaśnia w rozmowie z NW24 Grzegorz Świtalski. Przed występem gwiazdy publiczność czekała jeszcze jedna atrakcja, ” z kolejnej beczki”, występ sandomierskiego teatru ognia.

Monotematyczne tego wieczoru były jedynie komary, które tradycyjnie – na własną nutę, uprzykrzały widzom odbiór widowiska.

Organizatorzy festiwalu: Sandomierskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Sandomierzu, Samorząd Województwa Świętokrzyskiego (Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Świętokrzyskiego)

Więcej o Festiwalu w rozmowie z Grzegorzem Świtalskim, posłuchaj


 

foto: Piotr Morawski

One Response to Koncert Muzyki Świata w ramach tegorocznego Dookoła Wody Festivalu w Sandomierzu (fotoreportaż oraz video HD)

  1. Lidka Odpowiedz

    2 sierpnia 2012 at 14:32

    jak żyję to takiego pitolenia nie słyszałam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>