Przegrana Wisły z Łysicą na inaugurację sezonu (fotoreportaż oraz video HD)

Beniaminek III ligi Wisła Sandomierz przegrała na własnym stadionie z Łysicą Akamit Bodzentyn 0:2 (0:2) w pierwszym meczu sezonu 2012/13. Od 55 min Wiślacy grali w dziesiątkę, z czerwoną kartką boisko opuścił bowiem Tomasz Ryczek.

Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze, już w trzeciej minucie spotkania bramkę dla Wisły mógł zdobyć Piertucha, jednak po jego uderzeniu głową piłka musnęła poprzeczkę. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać, pięć minut później piłkę w bramce Wisły umieścił Kardas. Niespełna dwie minuty później świetną okazję do wyrównania miał Pacholarz, jednak po jego strzale futbolówka minęła słupek bramki. Kolejne minuty meczu należały głównie do drużyny gości, którzy umiejętnie wykorzystali nerwowość piłkarzy Wisły przejmując kontrolę w spotkaniu. Niestety obie drużyny grały ostro, stąd akcje raz po raz przerywał gwizdek sędziego. W dwudziestej ósmej minucie drugą bramkę dla Łysicy zdobył Kalista który wysokim strzałem przelobował Furtaka. Sześć minut później goście mogli podwyższyć wynik, na szczęście tym razem Furtak interweniował skutecznie broniąc strzał Kalisty i dobitkę Paprockiego. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę mógł zdobyć Ryczek, jednak jego zamierzenia odczytał obrońca gości i nie pozwolił napastnikowi Wisły na oddanie strzału z pola karnego.

PO PRZERWIE…

Tuż po przerwie szansę na zdobycie swojej pierwszej bramki w tym sezonie miał Nogaj, jednak jego potężny strzał z rzutu wolnego odbił się od słupka. Niestety po dobrym początku drugiej połowy w wykonaniu Wiślaków, z minuty na minutę inicjatywę zaczęli ponownie przejmować goście, którym sytuację ułatwiła druga żółta i w konsekwencji czerwona karta dla Ryczka w pięćdziesiątej piątej minucie, za faul na Kaliście. Tenże zawodnik kilka minut później umieścił piłkę w bramce Wisły, jednak sędzia uznał, że piłkarz był na pozycji spalonej. Kilkanaście minut później sędzia ponownie nie uznał bramki, tym razem dla Wisły, odgwizdując faul Pacholarza na bramkarzu gości. Tuż po rozpoczęciu doliczonego czasu gry czerwony kartonik ujrzał za nieprzepisowe zachowanie Damian Gardynik i obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

BĘDZIE WALKOWER DLA WISŁY?

Choć oficjalny wynik spotkania to 0:2 dla Łysicy może on jednak ulec zmianie. Po zejściu młodzieżowca – Damiana Gardynika który w 92 min ujrzał czerwoną kartkę, przez około dwie minuty na boisku w drużynie gości występował tylko jeden młodzieżowiec a nie dwóch, jak przewiduje regulamin. Dopiero po około dwóch minutach trener gości dokonał zmiany i wpuścił na boisko drugiego młodzieżowca Mateusza Grunda. O tym jaka decyzja zapadła w tej sprawie poinformujemy. (Przypomnijmy, w ubiegłym sezonie to Wisła ukarana została walkowerem, kiedy w meczu przeciwko Hetmanowi Włoszczowa, przez 4 minuty w jej składzie na boisku był tylko jeden młodzieżowiec).

*****
Jak wyjaśniła w rozmowie z portalem NadWisłą24 prezes klubu SKS Wisła Sandomierz Anna Ziółek, klub nie będzie wnosił protestu w tej sprawie, po konsultacji z przedstawicielem Wydziału Gier i Dyscyplin okazało się, iż w przypadku otrzymania przez młodzieżowca czerwonej kartki, zespół nie musi wystawiać kolejnego do gry.

Następne spotkanie Wisła rozegra w środę 15 sierpnia w Limanowej z miejscową Limanovią, przed własną publicznością podopieczni trenera Krawca zagrają w niedzielę 19 sierpnia o godz.17 a ich przeciwnikiem będzie Janina Libiąż.

Wisła Sandomierz – Łysica Akamit Bodzentyn 0:2 (0:2)

bramki: Kardas '8, Kalista ’ 28