Wisła Sandomierz wygrywa z GKS Libiąż (fotoreportaż oraz video HD)

Piłkarze Wisły Sandomierz odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w ramach III ligowych rozgrywek. Podopieczni Tadeusza Krawca po zaciętym pojedynku wygrali 1:0 (0:0) z GKS Janiną Libiąż. Spotkanie odbyło się w niedzielę 19 sierpnia w Sandomierzu.

Po ciężkim meczu w Limanowej skąd Wiślakom udało się wywieźć cenny remis, tym razem przeciwnikiem sandomierskiej drużyny był zespół, któremu w tym sezonie jak na razie nie udało się zdobyć choćby jednego punktu. Wiślacy rozpoczęli mecz bardzo dobrze, już w pierwszych minutach dwie sytuacje strzeleckie miał Jarosław Pacholarz, jednak niedokładność rozegrania sprawiła, że licznie zgromadzona publiczność wciąż nie mogła się cieszyć z bramki. Pod bramką Wisły również było „gorąco” na szczęście świetnie dysponowany tego dnia Daniel Furtak był górą w pojedynkach z piłkarzami gości. W 44 minucie meczu kolejną okazję do strzelenia bramki miał Jarosław Pacholarz, po dośrodkowaniu w pole karne Damiana Nogaja piłka praktycznie wylądowała pod nogami Pacholarza, jednak napastnik Wisły posłał ją ponad bramkę.

Po przerwie Wiślacy znów z impetem zaatakowali, w 48 minucie świetnej sytuacji nie wykorzystał tym razem Bartłomiej Gołasa, który rozminął się w polu karnym z piłką dograną przez Damiana Nogaja. Po kilku minutach tempo gry wyraźnie spadło i podobnie jak w pierwszej połowie mecz toczył się przeważnie w środkowej części boiska. W 84 minucie goście mogli objąć prowadzenie, po stałym fragmencie gry piłka wylądowała w polu karnym i tylko poprzeczka uratowała Sandomierzan przed utratą bramki. Minutę później cieszyli się Wiślacy, po rzucie rożnym futbolówkę główką umieścił w bramce Jarosław Pacholarz. Do końca meczu goście próbowali odrobić stratę, jednak fantastycznie spisujący się tego dnia golkiper Wisły Daniel Furtak nie pozwolił, aby przyjezdni wywieźli z Sandomierza choćby jeden punkt.

Po 11 kolejkach Wiślacy z dorobkiem 4 punktów zajmują 11 miejsce w tabeli na czele której plasuje się z kompletem zwycięstw Beskid Andrychów. W następnej kolejce podopieczni trenera Krawca zmierzą się w Wolbromie z miejscowym Przebojem, mecz rozegrany zostanie w niedzielę 26 sierpnia o godz. 17.

Wisła Sandomierz – GKS Janina Libiąż 1:0 (0:0)

bramka: 85′ Jarosław Pacholarz

Wisła: Daniel Furtak — Daniel Chorab (78 Grzegorz Rzeszutek), Sebastian Kocój, Damian Pietroń, Bartłomiej Gołasa, Przemysław Michalski (72 Łukasz Adamczyk), Karol Kostrzewa (52 Maciej Ziółek), Marcin Pietrucha, Damian Nogaj , Adrian Chamera (68 Tadeusz Krawiec), Jarosław Pacholarz

GKS: Jakub Księżarczyk – Konrad Szafran, Krzysztof Dukla, Szymon Grzywa (70 Łukasz Wierzba), Jakub Horawa, Marcin Ficek, Łukasz Hejnowski (90 Łukasz Jamróz), Dawid Adamczyk (70 Kamil Byrski), Artur Szlęzak, Piotr Witoń, Nikodem Motyka (80 Łukasz Ortman)