Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Pilkington w Chmielowie rusza od września

Sierpień 22, 2012 11:32 AM

Japoński koncern, który obecnie jest jednym z największych światowych producentów w sektorze motoryzacyjnym, wkrótce otworzy nową fabrykę w  Chmielowie. Na dzień dzisiejszy to największa inwestycja zagraniczna w Polsce – jej koszt wynosi około 450 milionów zł.

Fabryka Pilkington Automotive zlokalizowana jest w Chmielowie, na działce o powierzchni ok. 13,5 hektara 30 km od pierwszego zakładu firmy w Sandomierzu.

- O wyborze Polski i Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na miejsce powstania nowego zakładu Pilkington Automotive zadecydowały zarówno doskonałe wyniki osiągane przez nasz zakład w Sandomierzu, przyznany grant z funduszy europejskich, jak również oferta Strefy – mówi Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Polska.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 450 milionów zł. 350 milionów zł zainwestował Pilkington Automotive, a kolejne 100 milionów zł firma Panattoni.

Inwestycja w Chmielowie składa się będzie z trzech linii produkcyjnych i magazynu. Szyby samochodowe z Chmielowa dostarczane będą do głównych producentów samochodów na świecie, takich jak General Motors, Ford, Volkswagen oraz Fiat. Docelowo około 70% produkcji zakładu w Chmielowie będzie eksportowane.

Do 2014r. inwestor stworzy ok. 500 miejsc pracy. Dodatkowo 150 etatów może powstać w otoczeniu inwestycji. Inwestycja była prowadzona przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>