Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Baranowie rolnicy dziękowali za plony (fotoreportaż)

Sierpień 22, 2012 12:29 PM

Ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych odbyło się w Baranowie Sandomierskim. Gościem uroczystości był poseł Mirosław Pluta, który dziękował za plony również z rolnikami w Grębowie.

W czasie dożynek, tradycyjnie już prezentowano kolorowe wieńce z wszystkich sołectw oraz przysiółków gminnych. Pęczki pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa, a także pszenżyta tworzyły oryginalne kompozycje. Tak jak co roku przeważały konstrukcje kościołów parafialnych, kapliczek oraz kielichów wypełnionych tegorocznymi owocami i warzywami. W czasie prezentacji poszczególnych wieńców, członkowie grup dożynkowych występowali na scenie, prezentując przyśpiewki ludowe.

- Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tegorocznego Święta Plonów. Jest mi niezmiernie miło, że co roku kultywowana jest piękna i jakże wyjątkowa tradycja podziękowania za trud pracy rolników – podkreślał Poseł Pluta. – Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. To jednocześnie radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Dożynki są ważnym świętem dla nas wszystkich. Przypominają nam, że dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach polski chleb. To ten sam chleb, przy którym nasi pradziadowie kreślili znak krzyża. Wyrażam szczerą nadzieję, że nigdy nie zabraknie go na stole w każdej polskiej rodzinie – dodał parlamentarzysta. Poseł życzył też wszystkim zgromadzonym na Dożynkach przede wszystkim pogody ducha, radości oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, jak i zawodowym.

foto: Tomasz Młyniec

 

2 Responses to W Baranowie rolnicy dziękowali za plony (fotoreportaż)

  1. Leon Odpowiedz

    22 sierpnia 2012 at 13:18

    Panie redaktorze co tak mało tych zdjęć???

  2. Lidka Odpowiedz

    24 sierpnia 2012 at 10:19

    czy to nie jest czasem proboszcz z Wilkowyj?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>