przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Rolnicy z powiatu sandomierskiego dziękowali za plony (fotoreportaż oraz video)

Sierpień 30, 2012 12:27 PM

W tym roku obok tradycyjnych dożynek, w Łoniowie odbyło się również święto plonów powiatu sandomierskiego. Niedzielne uroczystości połączono również z oficjalnym otwarciem i poświęceniem nowego Urzędu Gminy.

Dziękczynienie za plony rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w łoniowskim kościele pod wezwaniem św. Mikołaja, w trakcie której odbyło się poświęcenie wieńców dożynkowych przywiezionych przez gospodynie i gospodarzy gmin powiatu. Po jej zakończeniu korowód ze swoistymi dziełami sztuki ludowej podążył na plac przy nowym budynku gminy, gdzie wszyscy uczestnicy zostali powitani przez gospodarzy dożynek – starostę sandomierskiego Stanisława Masternaka i wójta Łoniowa Szymona Kołacza. A było kogo witać, bo wśród zaproszonych gości byli marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas , ks. Biskup ordynariusz sandomierski Krzysztof Nitkiewicz i wielu innych znamienitych, choćby wójtowie z zaprzyjaźnionych gmin z Białorusi i Ukrainy. Po ceremonii powitania odbyło się poświęcenie nowego budynku gminy przez ks.biskupa. W tym czasie na placu przy głównej scenie, jury oceniało wieńce dożynkowe wybierając najładniejszy i najokazalszy. Wybór nie był łatwy, główną nagrodę i puchar zdobyła gmina Klimontów.

W części artystycznej przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie, licznie zgromadzeni widzowie mogli zobaczyć występy dzieci i młodzieży, występy zespołów ludowych i oraz koncerty zespołów muzycznych. Gwiazdą wieczoru był zespół „ No to co”.

tekst&video: Piotr Chmiel

foto: Wiktor Bednarczuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>