przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

08.09 (sobota) “Narodowe czytanie Pana Tadeusza” w Sandomierzu, godz.15.30

Wrzesień 4, 2012 10:45 PM

Sandomierz jest jednym z 31 miast Polski, w których w najbliższą sobotę odbędzie się czytanie Pana Tadeusza. Wspólne czytanie będzie miało miejsce na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu, w sobotę, 8 września o godzinie 15.30. Wydarzenie rozpocznie wspólny polonez wokół Ratusza, prowadzony przez Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz młodzież z zespołu “Ziemia Sandomierska”. Organizatorzy sandomierskiej akcji gorąco zachęcają do uczestnictwa.

W tym roku mija dwieście lat od “ostatniego zajazdu na Litwie”, czyli od roku 1812, w którym to Adam Mickiewicz osadził akcję swojego dzieła (a dokładniej – w którym akcję zakończył, bo zaczyna się ona jeszcze w roku 1811). Z powodu tej okrągłej rocznicy Kancelaria Prezydenta RP zwróciła się do władz wszystkich polskich województw, powiatów i gmin o włączenie się do akcji “Narodowe czytanie Pana Tadeusza”. – “Akcja ma popularyzować czytelnictwo, zwrócić uwagę na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnić poczucie kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczną lekturę klasyki polskiej literatury” – informuje w oficjalnym komunikacie Kancelaria.

Do udziału w projekcie zgłosiło się jednak 31 polskich miast: Biała Podlaska, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Elbląg, Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra, Kalisz, Kazimierz, Kielce, Koszalin, Kraków, Łódź, Malbork, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Sandomierz, Sopot, Szczecin, Tarnów, Toruń, Wałbrzych, Włocławek, Wrocław, Zakopane, Zielona Góra.

video: wolacco

foto: wilkipedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>