Drugie miejsce Jeziora podczas turnieju w Przemyślu

Dwa zwycięstwa i jedna porażka to dorobek tarnobrzeskiej drużyny podczas weekendowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. W turnieju triumfowała słowacka drużyna Spiska Nova Ves, przez Jeziorem Tarnobrzeg, Polonią Przemyśl i UMKS Kielce.

W pierwszym dniu rywalizacji przeciwnikiem Jeziora był gospodarz turnieju, drużyna Polonii Przemyśl. Początek meczu należał do zawodników Jeziora. Szczególnie aktywny był środkowy Maurice Pearson, to dzięki jego udanym akcjom objęliśmy prowadzenie 8:4. Przemyślanie jednak odrobili straty i po szybkich efektownych akcjach po pierwszej kwarcie prowadzili 21:19.
W drugiej kwarcie prowadzenie zmieniało się co chwilę i żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć na więcej niż 5 punktów. Ostatecznie po dwóch kwartach drożyna Jeziora schodziła z jednopunktową przewagą 43:42.
Początek trzeciej kwarty należał do gospodarzy. Polonia grała szybko i składnie. Bardzo dobrze radzili sobie pod koszem i w 24 minucie osiągnęli najwyższe prowadzenie w tym meczu 54:45. Tarnobrzescy koszykarze szybko się otrząsnęli i za sprawą skutecznej gry Matt Addisona oraz Christophera Longa wyszliśmy na prowadzenie 72:66, którego nie oddali już do końca spotkania. Spotkanie zakończyło się wynikiem 88:77.

Polonia Przemyśl – Jezioro Tarnobrzeg 77:88 (21:19, 21:24, 20:17, 15:28)
Polonia: Bal 14, Wyka 12, Zabłocki 12 (4×3), Mikołajko 11, Kukiełka 9, J.Musijowski 7, M.Musijowski 6, Płocica 4, Przewrocki 2.
Jezioro: Aleksander 20, Long 15, Pearson 14, Dłoniak 13, Addison 12, Strzelecki 8, Krajniewski 3, Przybyszewski 2, Pyszniak 1.

W innym meczu pierwszego dnia turnieju:
UMKS Kielce – LB Spiska Nova Ves 67:80 (20:15, 16:15, 16:26, 15:24)
UMKS Kielce: Tokarski 19, Fafara 11, Makuch 10, Miernik 7, Wróbel 5, Busz 5, Osiakowski 4, Bacik 3, Dziura 3.
LB Spiska Nova Ves: Baldovsky 19, Madić 16, Stec 10, Kozar 9, R.Becarik 9, Galata 8, S.Becarik 5, Hovanak 2, Brutovsky 2.

Drugiego dnia turnieju przeciwnikiem Jeziora była drużyna BK 04 AC LB Spiska Nowa Wieś. Do tego meczu drużyna Dariusza Szczubiała przystąpiła bez narzekającego na drobny uraz Jakuba Dłoniaka. Dzięki udanym akcjom duetu Pearson- Przybyszewski przedstawiciele TBL szybko objęli prowadzenie 5:0. Słowacy nie radzili sobie z grą tarnobrzeskich podkoszowych i po pierwszej kwarcie zespół Jeziora schodził z wyraźną przewagą 26:13. Druga kwarta to również wyraźna przewaga Jeziora, rywale razili nieskutecznością, a udane akcje Pearsona oraz Addisona pozwoliły na utrzymanie przewagi.
Trzecia i czwarta kwarta to jednak popis gry Słowaków. Bardzo skuteczni w obronie i ataku odrobili straty. W połowie czwartej kwarty wyszli na pierwsze prowadzenie 70:69 i nie oddali go już do końca spotkania. Mecz zakończył się minimalną przegraną Jeziora 77:79.

Jezioro Tarnobrzeg – LB Spiska Nova Ves 77 : 79 (26:13; 21:21; 15:23; 15:22)
Jezioro: Addison 15, Pearson 14, Przybyszewski 13, Alexander 11, Krajniewski 6, Pandura 5, Pyszniak 5, Long 4, Szczytyński 2, Strzelecki 2.
Spiska: Madic 21, Ulman 13, R.Becarik 12, Hovanak 12, Baldovsky 7, Stec 5, Brutovsky 4, S.Becarik 3, Galata 2.

W innym meczu drugiego dnia turnieju:
Budimpex POLONIA Przemyśl – UMKS Kielce 86:69 (26:18; 24:19; 14:18; 22:14)
Polonia: Mikołajko 20, Kukiełka 11, Płocica 11, Wyka 11, Machowski 10, M.Musijowski 10, Zabłocki 9, Bal 2, Przewrocki 2.
UMKS: Busz 18, Kamecki 17, Wróbel 13, Miernik 7, Bajtus 5, Bacik 4, Osiakowski 2, Lewandowski 2, Tokarski 1.

Trzeciego dnia turnieju rywalem Jeziora była drużyna UMKS Kielce. Drużyna z Kielc w poprzednich dwóch meczach doznała porażki i mecz z Jeziorem był ostatnią szansą na wywiezienie z Przemyśla zwycięstwa. Po szybkich i składnych akcjach tarnobrzeski zespół wygrał pierwszą kwartę 32:12. Obraz gry nie zmienił się w drugiej kwarcie. Wygrana 18:13 jeszcze bardziej powiększyła i tak dużą już przewagę nad rywalem. Po przerwie widocznie już przemęczeni poprzednimi meczami Jeziorowcy utrzymywali bezpieczną przewagę by ostatecznie wygrać całe spotkanie 79:52.

UMKS Kielce – Jezioro Tarnobrzeg 52 : 79 (12:32; 13:18; 16:14; 11:15)
Jezioro: Addison 23, Pearson 19, Alexander 12, Dłoniak 10, Przybyszewski 4, Pandura 5, Long 2, Pyszniak 2, Strzelecki 2