Zwycięstwo Wisły w derbach w Połańcu (fotoreportaż oraz video HD)

Wisła Sandomierz pokonała w wyjazdowym spotkaniu Czarnych Połaniec 3:1 (1:1). Pojedynek dwóch beniaminków III ligowych rozgrywek w grupie małopolsko-świętokrzyskiej rozegrany został w sobotę 8 września.

Choć to Wiślacy od początku spotkania przeważali na boisku, pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, w 3 minucie meczu, po strzale Piotra Kamińskiego. Piłkarze z Sandomierza musieli więc „gonić ” wynik aż do 29 minuty, kiedy to po faulu na Filipie Droździe sędzia podyktował rzut karny. „11” pewnie wykorzystał Marcin Pietrucha i mecz rozpoczął się na nowo. W drugiej części spotkania bramkę dającą prowadzenie podopiecznym trenera Krawca zdobył w 64 minucie Bartłomiej Gołasa, a wynik na 3:1 ustalił w 78 minucie Jarosław Pacholarz.

Wisła po 6 kolejkach z dorobkiem 8 punktów zajmuje 9 pozycję w tabeli, której nadal przewodzi Beskid Andrychów (12 pkt). Następnym rywalem Wiślaków będzie Poprad Muszyna, mecz odbędzie się w sobotę 15 września, początek godz.16.

Czarni Połaniec – Wisła Sandomierz 1:3 (1:1)

Czarni: Roman Brzostowicz — Bartosz Kosatka, Mikołaj Jasiński (32′ Michał Dyl), Dariusz Maruszewski, Maciej Witek, Piotr Obierak (75′ Jacek Rożek), Kamil Lipiec, Rafał Mikoda, Mirosław Kabata, Tomasz Nowak, Piotr Kamiński
Wisła: Daniel Furtak — Grzegorz Zimoląg, Grzegorz Rzeszutek, Damian Pietroń, Bartłomiej Gołasa, Przemysław Michalski (86′ Łukasz Adamczyk), Tadeusz Krawiec, Marcin Pietrucha, Damian Nogaj, Filip Drozd (55′ Tomasz Ryczek), Jarosław Pacholarz

Wyniki pozostałych spotkań: Bocheński KS – Limanovia Limanowa 0:0, Janina Libiąż – Łysica Bodzentyn 0:2, Przebój Wolbrom – Szreniawa Nowy Wiśnicz 1:0, Poprad Muszyna – Granat Skarżysko-Kamienna 1:0, Dalin Myślenice – Wierna Małogoszcz 0:0, Beskid Andrychów – Lubań Maniowy 1:3.