Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: Od poniedziałku działa już pracownia rezonansu magnetycznego

Wrzesień 12, 2012 3:44 PM

Pracownia Rezonansu Magnetycznego mieści się w sandomierskim szpitalu powiatowym w pomieszczeniach po byłej rehabilitacji. Koszt zakupu aparatu i adaptacji pomieszczeń wyniósł 5,5 mln zł. Połowa pieniędzy pochodzi z budżetu powiatu, resztę szpital będzie spłacał w ratach przez najbliższe cztery lata. Oficjalne otwarcie pracowni nastąpi w najbliższy piątek.

Rezonans magnetyczny to obecnie jedno z najdokładniejszych badań wykorzystywanych w diagnostyce obrazowej. Pomaga w diagnozowaniu chorób i schorzeń. Ze względu na swój nieinwazyjny charakter cieszy się dużą popularnością.

W sandomierskiej pracowni planowane jest wykonywanie od 7 do 10 badań dziennie. Szpital posiada umowę z NFZ na wykonywanie bezpłatnych badań rezonansu magnetycznego w trybie ambulatoryjnym. Z badań skorzystać mogą nie tylko mieszkańcy powiatu sandomierskiego, również m.in. mieszkańcy Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Dotychczas najbliżej działająca pracownia rezonansu mieściła się w Stalowej Woli. Placówki tego typu znajdują się również m.in. w Kielcach, Rzeszowie, Przemyślu, Mielcu i w Jarosławiu.

Do badania wymagane jest skierowanie ze szpitalnych poradni specjalistycznych (druk skierowania dostępny tutaj) lub od innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, który realizuje finansowane przez NFZ świadczenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Rejestracja telefoniczna: p. Alina Mokrzycka, /15/ 833-06-23.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>