Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Inauguracja roku harcerskiego w Ujeździe

Październik 8, 2012 11:26 AM

47 tarnobrzeskich zuchów, harcerek i harcerzy spędziło miniony weekend na biwaku w Ujeździe, gdzie zainaugurowali nowy rok harcerski. Przez cały wyjazd uczestników obowiązywała stylizacja z lat 40 XX w.

Każdy uczestnik przed wyjazdem przygotowywał sobie ubrania z epoki, takie w jakich chodzili ludzie w latach czterdziestych XX wieku. W czasie biwaku harcerze przeżyli wiele emocjonujących przygód i gier na zamku Krzyżtopór, na przykład odbijanie polskiego informatora z rąk niemieckich żołnierzy albo polowanie na snajperów.
Nie obyło się bez nocnych wypadów do okolicznego lasu w czasie, których z wielką przyjemnością harcerze rywalizowali między sobą w poszukiwaniu kolejnych części mapy. W sobotni wieczór odbyło się świeczkowisko, podczas którego skauci śpiewali piosenki oraz wysłuchali gawędę wygłoszoną przez druha harcmistrza Mariusza Bezdzietnego. W niedzielę rano odbył apel podsumowujący wyjazd, podczas którego czwórka harcerek i harcerzy otrzymało odznakę “100 dni na obozie”. Odznakę otrzymali Malwina Kantorowicz, Joanna Pochroń, Jonasz Łygas i Arkadiusz Wydro.

Biwak odbył się w dniach 5-7 października br. Organizatorem biwaku była Fundacja Generation Next z Tarnobrzegu. Uczestnikami biwaku byli członkowie tarnobrzeskich drużyn ZHP: “Wrzosowisko” oraz “Kalina”, “Sherwood” i zuchowej “Orlęta” wchodzących w skład Szczepu Knieja. Kadrę biwaku, która pod okiem instruktorów koordynowała poszczególne zadania organizacyjne i programowe stanowili: Anita Turbak, Jan Duma i Michał Sobecki.

tekst: Julia Zimnicka
foto: Arkadiusz Wydro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>