przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: Przełom w kwestii pozwu zbiorowego powodzian

Październik 10, 2012 10:29 PM

Po ponad dwóch latach rozpatrywania wniosków i zażaleń, wskutek decyzji krakowskiego sądu apelacyjnego może ruszyć proces wytoczony przez osoby dotknięte powodzią w 2010. W procesie tym zadaniem sądu będzie ustalenie odpowiedzialnych za kataklizm. Pozew zbiorowy złożyło 17 osób poszkodowanych w powodzi.

W pierwszym pozwie powodzianie domagali się ponad 9 mln zł odszkodowania, uważając, że Wisła zalała prawobrzeżną cześć Sandomierza z powodu zaniedbań państwowych i samorządowych instytucji, odpowiedzialnych za stan wałów przeciwpowodziowych. Krakowski sąd uznał jednak, że najpierw należy ustalić  winnych zaniedbań, by później, już w formie indywidualnych pozwów dochodzić odszkodowań. Do pozwu zbiorowego będą mogli przystąpić kolejni powodzianie, termin procesu jeszcze nie został ustalony.

3 Responses to Sandomierz: Przełom w kwestii pozwu zbiorowego powodzian

 1. Szczyt pazerności Odpowiedz

  11 października 2012 at 12:37

  To ponad 500.000 na osobę. Niektórym ciągle mało. Dostali od państwa, dostali z ubezpieczeń i skoro jest prawnicza furtka do wyciągnięcia większych pieniędzy od państwa to czemu nie. Prawnicy przy okazji też swoją ciężko zarobioną dolę dostaną. Rzygać się chce normalnemu człowiekowi, pazerność ludzka nie zna granic.

 2. Tomek Odpowiedz

  11 października 2012 at 15:31

  Wstydu nie mają i tyle. Polak zawsze wyciągnie łapę po pieniądze.

 3. vertigo Odpowiedz

  12 października 2012 at 08:36

  Te polaczki i tak nie są takie złe. W USA pozwy były by kilkanaście razy większe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>