Ukrainka i Polak zwyciężają w 34 edycji Biegu im. Alfreda Freyera (fotoreportaż oraz video)

Niespełna 48 minut zajęło Arturowi Kernowi z Hrubieszowa pokonanie 15 km trasy 34 biegu nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera. Pierwszą kobietą która zameldowała się na mecie w parku dzikowskim była Ukrainka Ilona Barvanowa, która dystans z Baranowa Sand do Tarnobrzega pokonała w nieco ponad 55 minut.

W tegorocznym biegu udział wzięło 147 zawodniczek i zawodników.

Dwie setne sekundy po zwycięzcy z czasem 0:47:52 na mecie zameldował się Mykola Rudyk (Winnytsja), trzeci był Ukrainiec Serhii Marchuk (0:48:19). Wśród pań drugie miejsce z czasem 0:58:19 zajęła również Ukrainka Natalia Yakimowich, trzecia była Polka, reprezentantka Zamościa Ola Jakubczak (0:59:26).

Najszybszym na dystansie 15 km Tarnobrzeżaninem okazał się Michał Wojciechowski, który z czasem 0:49:58 zajął szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej. Z trzech mieszkanek Tarnobrzega które zameldowały się dziś na mecie najszybszą okazała się Beata Łabisz, która pokonała trasę biegu w czasie 1:10:52.