Zwycięska passa przerwana, Jezioro przegrywa w Zielonej Górze

Po dwóch zwycięstwach przyszła pierwsza porażka, koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali w Zielonej Górze z miejscowym Stelmetem 84:92 (22:19, 24:21, 10:29, 28:23).

Mimo, iż do przerwy tarnobrzeska drużyna prowadziła 46:40 to fatalna gra w trzeciej kwarcie, przegrana przez Jeziorowców 10:29 zadecydowała o końcowej porażce. I choć ostatnią odsłonę meczu podopieczni trenera Dariusza Szczubiała wygrali różnicą pięciu punktów, to było za mało tego dnia na Waltera Hogde’a i jego kolegów.

Po trzech kolejkach zespół Jeziora Tarnobrzeg zajmuje szóstą lokatę w tabeli. Kolejnym rywalem Jeziorowców będzie drugi niepokonany zespół w tym sezonie PGE Turów Zgorzelec. Mecz odbędzie się w Tarnobrzegu, w piątek 19 października. Początek godz. 20.30.

Stelmet Zielona Góra – Jezioro Tarnobrzeg 92:84 (19:22, 21:24, 29:10, 23:28)

Stelmet: Walter Hodge 25 (2×3), Quinton Hosley 14 (1×3), Kamil Chanas 9 (1×3), Rob Jones 9 (2×3), Oliver Stevic 8, Adam Łapeta 7, Piotr Stelmach 6, Mantas Cesnauskis 6, Milos Lopicic 5, Marcin Sroka 3 (1×3)

Jezioro: Matt Addison 16 (2×3), Jakub Dłoniak 16 (3×3), Chris Long 13 (3×3), Xavier Alexander 10, Rahshon Turner 10, Krzysztof Krajniewski 9 (3×3), Daniel Wall 5, Dawid Przybyszewski 5 (1×3), Jakub Patoka 0

Wyniki pozostałych spotkań: Kotwica Kołobrzeg – Asseco Prokom Gdynia 54:72, Rosa Radom – Energa Czarni Słupsk 84:94, AZS Koszalin – Trefl Sopot 88:86, Start Gdynia – Polpharma Starogard Gdański 69:71, PGE Turów Zgorzelec – Anwil Włocławek 75:64