Wisła Sandomierz wygrywa z Wierną Małogoszcz (fotoreportaż oraz video HD)

Dość szczęśliwe zwycięstwo odnieśli piłkarze Wisły Sandomierz w meczu 11 kolejki rozgrywek w III lidze grupie małopolsko-świętokrzyskiej. Mimo większej aktywności w akcjach ofensywnych przeciwnika, to podopieczni trenera Krawca wygrali 1:0 z Wierną Małogoszcz.

Od pierwszych minut spotkania to goście przeważali na boisku, a Wiślacy zepchnięci do defensywny nie byli w stanie przemieścić futbolówki w okolice pola karnego rywala. Na szczęście dla Sandomierzan, strzały piłkarzy Wiernej w większości przypadków były nieprzygotowane i albo mijały bramkę Wisły albo trafiały w ręce świetnie spisującego się tego dnia bramkarza Wisły Daniela Furtaka, który zastąpił w bramce kontuzjowanego Mateusza Kuśmierza.  Otwarta gra Wiernej przyniosła połowiczne skutki w 37 minucie, kiedy to sędzia podyktował rzut karny za faul którego nie było (sytuację można zobaczyć w skrócie video). Przy okazji, za dyskusję z sędzią żółtą kartką ukarany został kapitan Wisły Grzegorz Rzeszutek. Na szczęście w tym wypadku przysłowie o sprawiedliwej oliwie zadziałało, futbolówka strzelona przez Pawła Bienia wylądowała wprost w rękach świetnie ustawionego Daniela Furtaka. Kilka minut później w 45 minucie meczu świetną sytuację do otworzenia wyniku miał Damian Nogaj, niestety piłka po strzale z rzutu wolnego z odległości ok. 30 m minimalnie minęła bramkę.

Po przerwie sytuacja na boisku nie uległa większej zmianie, nadal to piłkarze z Małogoszczy byli bardziej aktywni w konstruowaniu akcji ofensywnych. Pierwszą sytuację do strzelenia bramki w tej części meczu Wiślacy mieli w 61 minucie, lecz po podaniu od Daniela Choraba minimalnie spudłował Tomasz Ryczek. Pięć minut później wybuch radości wstrząsnął stadionem na ul. Kosełły, Bartłomiej Gołasa podał futbolówkę wprost pod nogi wbiegającego w pole karne Jarosława Pacholarza, który pewnie skierował piłkę do bramki Wiernej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć oba zespoły dążyły do zdobycia bramki. Najlepszą okazję mieli piłkarze z Małogoszczy, w 88 minucie piłka po strzale Jana Kowalskiego trafiła w poprzeczkę bramki.

Dzięki zwycięstwu Wisła awansowała na ósmą lokatę w tabeli (15 pkt), na czele której znajduje się zespół Limanovia Limanowa (23 pkt). Kolejnym rywalem Wiślaków będzie drużyna ze Skarżyska Kamiennej. Również mecz z Granatem trener Wisły Tadeusz Krawiec będzie oglądał z trybun, gdyż po spotkaniu z Lubaniem został zawieszony na dwie kolejki.

Wisła Sandomierz – Wierna Małogoszcz 1:0 (0:0)

bramka: Pacholarz 66′

żółte kartki: Rzeszutek 36′, Chamera 58′ – Kowalski 27′, Ostrowski 68′

Wisła: Daniel Furtak – Sebestian Kocój (Daniel Chorab 60′), Damian Pietroń, Grzegorz Rzeszutek, Bartłomiej Gołasa – Maciej Ziółek ( Przemysław Michalski 60′ ), Adrian Chamera, Filip Drozd (Marcin Pietrucha 64′), Damian Nogaj – Jarosław Pacholarz, Tomasz Ryczek (Karol Kostrzewa 74′)

Wierna: Przemysław Mierzwa – Paweł Bień, Tomasz Foksa (Piotr Pawłowski 71′), Szczepan Krzeszowski, Krystian Milcarz (Bartłomiej Strzębski 80′), Łukasz Piotrowski, Tomasz Kita, Jan Kowalski, Piotr Ostrowski, Bartosz Malinowski (Piotr Kajda 65′), Bartłomiej Wijas

Wyniki pozostałych spotkań: Granat Skarżysko-Kamienna- Bocheński KS 2:0, Hutnik Kraków – Lubań Maniowy 3:1, Szreniawa Nowy Wiśnicz – Beskid Andrychów 2:2, Łysica Bodzentyn – Dalin Myślenice 1:0, Janina Libiąż – Czarni Połaniec 2:1, Przebój Wolbrom – Juventa Starachowice 0:2, Poprad Muszyna – Limanovia Limanowa 1:2