Jezioro bezsilne w konfrontacji z Turowem. Szczubiał: To była tragedia (fotoreportaż oraz video HD)

Żadnych pozytywów w grze Jeziora Tarnobrzeg nie potrafił wskazać trener tarnobrzeskich koszykarzy Dariusz Szczubiał. Jezioro przegrało we własnej hali z liderem ze Zgorzelca 71:87 (19:30, 12:15, 14:20, 26:22).

Od początku spotkania podopieczni trenera Miodraga Rajkovicia pokazali, że są poza zasięgiem tarnobrzeskiej drużyny. Po wyniku 2:2 kolejne 14 punktów, w przeciągu 3 minut padło łupem koszykarzy ze Zgorzelca. Niespełna 4 minuty przed końcem pierwszej kwarty, dzięki szybkiej i zespołowej grze przewaga gości wzrosła do 17 punktów (7:24), a koszykarze z Tarnobrzega zdecydowanie stracili ochotę do walki. W drugiej kwarcie lepiej nie było, mimo indywidualnych akcji Matta Addisona i Xaviera Alexandra, koszykarze z Turowa kontrolowali spotkanie, utrzymując wysokie, ponad 10 punktowe prowadzenie. Trzecią kwartę tarnobrzeski zespół rozpoczął fatalnie, podopieczni trenera Szczubiała przez niemalże 4 minuty nie potrafili zdobyć punktów, dopiero „trójka” Daniela Walla otworzyła konto punktowe Jeziorowców w tej części meczu. Ostatnia kwarta niewiele różniła się od wcześniejszych, zdecydowanie wolniejsi i grający bez polotu tarnobrzescy koszykarze nie potrafili odnaleźć właściwego rytmu gry i stawić czoło liderowi ze Zgorzelca, który dzięki zespołowej grze odniósł czwarte z kolei zwycięstwo.

Kolejnym rywalem Jeziora Tarnobrzeg będzie beniaminek ligi Rosa Radom. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 27 października w Radomiu. Początek godz.18.

Jezioro Tarnobrzeg – PGE Turów Zgorzelec 71:87 (19:30, 12:15, 14:20, 26:22)

Jezioro: Addison 15 (2×3), Alexander 15, Dłoniak 13 (1×3), Turner 12, Krajniewski 6, Long 4, Przybyszewski 3 (1×3), Wall 3 (1×3), Patoka 0
PGE Turów: Cel 21 (2×3), Kulig 17 (3×3), Opacak 13 (1×3), Chyliński 12 (2×3), Jackson 9, Żigeranović 8, Micić 6 (1×3), Gabiński 1, Leszczyński 0, Lewandowski 0, Wichniarz 0