Pogoń zaczyna i Pogoń kończy. Porażka Siarki z zespołem z Siedlec (fotoreportaż oraz video HD)

Porażką Siarki 1:2 (0:1) zakończył się mecz z drużyną Pogoni Siedlce. Siarkowcy mecz kończyli w dziesiątkę, czerwoną kartkę ujrzał bowiem w 89 minucie Jakub Łuczakowski.

Po pechowym remisie w Stalowej Woli w ubiegłym tygodniu tarnobrzescy kibice bardzo liczyli na wygraną, która pozwoliła by spokojniej rozgrywać ostatnie mecze rundy, niestety drużyna Siarki nie zdobyła nawet punktu w konfrontacji z solidnym zespołem z Siedlec.

Spotkanie rozpoczęło się znów nerwowo dla gospodarzy, którzy już w 2 minucie zawodów stracili gola. Na strzał z około 18 metrów zdecydował się Piotr Wasikowski i Łukasz Ćwiczak musiał wyciągać piłkę z siatki. Trzeba przyznać, że uderzenie napastnika gości było bardzo precyzyjne i naprawdę wysokiej klasy. Minutę później mogło być w zasadzie po meczu jednak strzał Adama Czerkasa w ostatniej chwili został zablokowany przez Wojciecha Jakubca. Po chwili goście wykonywali trzy z rzędu rzuty rożne, z których ostatni kończył się obroną strzału Krystiana Wójcika przez bramkarza gospodarzy.

Po okresie dobrej gry w wykonaniu gości, spotkanie zaczęło się wyrównywać jednak wciąż to piłkarze Pogoni byli bliżsi strzelania drugiego gola aniżeli Siarka odrobienia jednobramkowej straty. Łukasz Ćwiczak musiał być skoncentrowany zarówno przy strzale z 30 metrów Bartłomieja Dołubizny, jak również zaskakującej próby lobu w wykonaniu Michała Stecia. Gospodarze z trudem konstruowali akcje ofensywne, mimo to coraz częściej gościli w okolicach bramki Jacka Kozaczyńskiego. Próby dośrodkowania piłki w pole karne przez Jarosława Piątkowskiego z 16 i 35 minuty meczu oraz rzut wolny z 21 minuty egzekwowany przez Bartosza Madeję w środek bramki to było za mało by stworzyć większe zagrożenie dla bramkarza gości.

Mimo wszystko w 37 minucie mogło być 1:1. Po pięknej kontrze i kapitalnym strzale Adriana Gębalskiego piłka na nieszczęście miejscowych odbiła się od poprzeczki bramki Kozaczyńskiego. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy meczu to Siarkowcy zaczęli wyraźnie dominować, jednak brakowało precyzji w wykończeniu akcji jak chociażby niecelne dośrodkowanie Krzysztofa Szponda wieńczące naprawdę ciekawie zapowiadającą się akcję. Jeszcze w ostatniej minucie pierwszej połowy meczu tylko przytomna interwencja Łukasza Ćwiczaka po groźnej kontrze Pogoni uchroniła podopiecznych trenera Szymczaka przed utratą drugiej bramki. W odpowiedzi bardzo niecelnie zagrał Piątkowski.

PO PRZERWIE

Drugą połowę wyraźnie lepiej zaczęli piłkarze Siarki. Blisko wyrównania był w 52 minucie Jakub Łuczakowski zamykając niecelnym strzałem dośrodkowanie Gębalskiego. W 57 minucie Jarosław Piątkowski wyłożył piłkę wzdłuż bramki jednak zdecydowanie za głęboko by zamknąć tą akcję i bramkarz Pogoni nie ma problemu z interwencją.

Siarka dominowała jeszcze bardziej a efektem tej dominacji był wyrównujący gol zdobyty w 68 minucie meczu przez Adriana Gębalskiego po kapitalnym dograniu przez bardzo aktywnego w tym spotkaniu Jarosława Piątkowskiego. Ten ostatni mógł zresztą zostać już 3 minuty później bohaterem tarnobrzeskiej drużyny, jednak zamykając precyzyjne dośrodkowanie wprowadzonego w drugiej połowie meczu Mateusza Jańca przestrzelił w naprawdę dogodnej sytuacji. Należy jednak podkreślić, że padający cały czas deszcz naprawdę utrudniał grę obydwu zespołom i nawet pozornie proste zagrania piłki wymagały ogromnej koncentracji by nie nastąpiła jej strata.

W 75 minucie trybuna na tarnobrzeskim stadionie znów na chwilę mocniej ożyła, ponieważ na boisku pojawił się po przerwie spowodowanej kontuzją Jacek Kuranty. Trzeba przyznać, że jego gra uspokoiła i uporządkowała dość chaotyczne i szarpane akcje gospodarzy. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem w 89 minucie zawodów bezsensowny faul popełnił przy bocznej linii boiska Jakub Łuczakowski za co otrzymał drugą żółtą w tym meczu kartkę i w konsekwencji musiał opuścić boisko. Chwilę później dośrodkowanie z rzutu wolnego podyktowanego za ten faul, na bramkę strzałem głową zamienił Rafał Jędrzejczyk i tym samym pogrążył Tarnobrzeżan.

Szkoda kolejnych straconych przez Siarkę punktów, zwłaszcza na swoim terenie, bo sytuacja w tabeli robi się coraz trudniejsza i takie mecze jak z Pogonią Siedlce po prostu trzeba wygrywać. Sympatycy tarnobrzeskiej drużyny którzy pomimo deszczu i przenikliwego zimna przybyli dziś na stadion miejski nie mieli niestety powodów do radości. Szczerze mówiąc patrząc na poczynania Siarkowców bardzo trudno o optymizm na ostatnie 3 spotkania w tej rundzie. Drużyna musi się jednak szybko podnieść po dzisiejszej porażce i punktować by strata do bezpiecznego miejsca w tabeli nie była przed rundą wiosenną zbyt duża bo to niestety w konsekwencji może zakończyć się czerwcową goryczą degradacji…

relacja tekstowa: Sylwester Szczepocki

Po porażce Siarka zajmuje 16 lokatę w tabeli, w kolejnej rundzie zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z ostatnią drużyną rozgrywek Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 3 listopada, początek godz.16.

SIARKA TARNOBRZEG – POGOŃ SIEDLCE 1:2 (0:1)
Bramki: Gębalski (’68) – Wasikowski (’2), Jędrzejczyk (’90)

Siarka: Ćwiczak – D. Beszczyński, Łuczakowski, Jakubiec, Szpond – Stępień, Hynowski (75’Kuranty), Zalewski (35’Janiec), Piątkowski, Madeja (58’Wolan) – Gębalski
Pogoń: Kozaczyński – Augustyniak, Nowak, Rodak, Kosiec, Rogoziński, Dołubizna, Wójcik (75’Dziubiński), Steć, Wasikowski (66’Jędrzejczyk), Czerkas (72’Kosmalski)

Żółte kartki: Łuczakowski, Piątkowski – Wasikowski, Rogoziński, Wójcik, Kosmalski
Czerwona kartka: Łuczakowski

Sędziował: Daniel Kruczyński z Żywca

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ: Wigry Suwałki – Wisła Płock 1:2, Resovia Rzeszów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0, Garbarnia Kraków – Stal Stalowa Wola 2;1, Unia Tarnów – Motor Lublin 1:4, Radomiak Radom – Olimpia Elbląg 0:0, Concordia Elbląg – Stal Rzeszów 2:1
Spotkanie pomiędzy Wisłą Puławy a Pelikanem Łowicz nie odbyło się ze względu na zły stan boiska
Mecz pomiędzy Zniczem Pruszków a Puszczą Niepołomice rozegrany zostanie w niedzielę 28 października

foto&video: Agnieszka Nycz