przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Zakończyła się druga edycja konkursu “Świadomy, młody obywatel 2012″

Październik 30, 2012 7:33 PM

W Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu odbył się konkurs “Świadomy, młody obywatel 2012″. Była to druga edycja konkursu, który odbywa się pod patronatem Posła na Sejm RP Mirosława Pluty.

W konkursie uczestniczyło 61 uczniów z Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu, Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu, Zespołu Szkół im. ks. Staszica w Tarnobrzegu, Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie, Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie.

Konkurs „Świadomy, młody obywatel 2012”, skierowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnobrzeskiego Grodzkiego i Ziemskiego. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat instytucji państwowych Rzeczypospolitej Polskiej, zarówno szczebli centralnych, jak i samorządowych.

- Jestem pewny, że konkurs stworzył możliwość do zaprezentowania ciekawych sylwetek uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu. Był też okazją do podzielenia się z młodzieżą swoimi refleksjami na temat działalności poselskiej, gdyż uczniowie bardzo chętnie pytali o pracę w parlamencie – podkreśla Poseł Mirosław Pluta.

W konkursie “Świadomy, młody obywatel 2012″ zwyciężyła Magdalena Rutyna z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Miejsce drugie zajęła Kamila Pawlik z Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu. Obie uczennice w nagrodę pojadą zwiedzać Sejm. Otrzymały także pamiątkowe dyplomy i albumy. Miejsce trzecie zajęli ex equo Michał Sabat z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie oraz Adrian Pałacki z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu.

Patronat honorowy nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Tarnobrzega oraz Starostwa Powiatu Tarnobrzeskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>