Siarka przegrywa z Świtem (video)

Zespół Siarki Tarnobrzeg poniósł siódmą porażkę w tym sezonie, tym razem podopieczni trenera Szymczaka przegrali w Nowym Dworze Mazowieckim z ostatnim w tabeli Świtem 2:3 (1:2). Od 47 minuty Siarka grała w osłabieniu, czerwoną kartką ukarany został bowiem Krzysztof Szpond.

Podobnie jak w przedostatnim spotkaniu z Pogonią Siedlce, przegranym przez Siarkę 1:2 i tym razem drużyna z Tarnobrzega marnie rozpoczęła spotkanie i równie marnie go zakończyła. Po pierwszych sześciu minutach Siarkowcy przegrywali już 0:2 po golach zdobytych przez Rafała Melona. Kontaktową bramkę strzelił w 11 minucie Tomasz Wolan po dośrodkowaniu Adriana Gębalskiego. Tuż po przerwie, w 47 minucie czerwoną kartką ukarany został Krzysztof Szpond za faul na wychodzącym na czystą pozycję zawodniku gospodarzy. W 74 minucie wyrównującą bramkę dla Siarki zdobył Łukasz Cichos. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Łukasz Sosnowski w doliczonym czasie gry.

Po 15 kolejkach Siarka z dorobkiem zaledwie 12 punktów jest trzecia od końca, w przedostatnim meczu rundy jesiennej podopieczni trenera Szymczaka zmierzą się z zajmującą trzecią lokatę Wisłą Płock. Mecz odbędzie się w sobotę 10 listopada w Tarnobrzegu. Początek godz. 14.

ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI – SIARKA TARNOBRZEG 3:2 (2:1)
Bramki: Melon (2’i 6′) Sosnowski (’90) – Wolan (’11), Cichos (’74)

Świt: Bigajski – Kamiński (77’Strzałkowski), Drwęcki, Gmitrzuk (75’Krzymiński), Sosnowski – Szabat, Enow, Obem, Ziąbski – Zawiska, Melon (67’Makowski)

Siarka: Ćwiczak – D. Beszczyński, Jakubiec, Szpond, Zawłocki (79’Bażant), Hynowski, Kuranty, Madeja, Wolan (76′ Zalewski), Gębalski (64′ Cichos), Janiec

Wyniki pozostałych spotkań: Stal Rzeszów – Wisła Puławy 1:1, Puszcza Niepołomice – Radomiak Radom 2:0, Motor Lublin – Znicz Pruszków 4:2, Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 0:1, Wisła Płock – Resovia 0:1, Pelikan Łowicz – Wigry Suwałki 1:0, Olimpia Elbląg – Concordia Elbląg 0:0, Stal Stalowa Wola – Unia Tarnów 0:1