Zmiana na pozycji lidera TALPS (fotoreportaż)

Po zwycięstwie 2:1 nad drużyną W.G. Morgan liderem tegorocznych rozgrywek Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej został ubiegłoroczny mistrz zespół PAW-BUD Paweł Bożek. 3 kolejka TALPS-u rozegrana została w niedzielę 4 listopada.

Dziwna to była kolejka, pełna zaskakujących wyników a Ci, którzy oglądali mecze przekonali się, jak zaskakujący i nieobliczalny może być sport.
Jedną z niespodzianek 3 kolejki była słaba postawa drużyny VISATU, która przegrała z zespołem PARAGRAFU 0:2. „Visatowcy” grali na stojąco, nie podejmując praktycznie walki co skrzętnie wykorzystali grający jak zwykle równo choć czasami i z dużym szczęściem zawodnicy Paragrafu.

W trzecim meczu kolejki Siarkopolanie zmierzyli się ze Strażą Pożarną, która już dawno nie prezentowała się tak dobrze jak w minioną niedzielę. Strażacy wykorzystali swoje atuty tego dnia – dobrą zagrywkę, atak i gra w polu, dzięki czemu wygrali pierwszego seta. Kolejne dwa padły już łupem doświadczonych i walecznych Siarkopolan, którzy opanowali początkową nerowowość w grze i po walce wygrali 2:1.

Całe piękno sportu można było zobaczyć w czwartym pojedynku kolejki, w meczu pomiędzy W.G. Morgan i Paw-Budowi. W pierwszym secie dzięki mocnym atakom Mateusza Siudaka, pięknym wystawom i asekuracji, Morgan nie dał szans przeciwnikowi. Przewaga Morgana trwała do połowy drugiego seta, przy stanie 14:14 nastąpiło „przebudzenie” PAW-BUDU, który zaprezentował to do czego już zdążył przyzwyczaić kibiców a więc konsekwentną grę zespołową. Dominacja PAW-BUDU trwała już do końca meczu, rozbici i zmęczeni zawodnicy MORGANA zaczęli popełniać proste i niewymuszone błędy czego konsekwencją była porażka w tie-breaku.

tekst: Piotr Chmiel