Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Uczniowie “Trójki” poznawali zasady prawidłowego żywienia

Listopad 9, 2012 1:04 PM

Od września br uczniowie z klasy II b w ramach Klasowego Klubu Śniadaniowego realizowali program edukacyjny „Śniadanie Daje Moc”. Finałem prac nad programem był Dzień Zdrowego Śniadania i wspólne śniadanie, na które uczniowie klasy II b zaprosili przedszkolaki z Przedszkola nr 2.

Ogólnopolski program edukacyjny dotyczący roli śniadania w diecie dziecka prowadzony był w polskich szkołach po raz drugi. Działania skierowane są głównie do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, ich rodziców oraz nauczycieli.

„Tegoroczna edycja rozpoczęła się już we wrześniu 2012 roku. W tym roku nauczyciele mogli założyć w swoich klasach Kluby Śniadaniowe, w których podczas śniadań edukacyjnych nie tylko zjedli pożywny posiłek z uczniami, ale też zapoznali najmłodszych z 12 zasadami zdrowego odżywania – mówi Ewa Zacharewicz, przedstawiciel Partnerstwa dla Zdrowia. – Wierzymy, że program edukacyjny Śniadanie Daje Moc przyczyni się do zwiększenia świadomości nt. zdrowego odżywiania dzieci oraz zmiany nawyków żywieniowych, w tym większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i drugiego śniadania w szkole – dodaje.

W ramach Dnia Zdrowego Śniadania uczniowie “Trójki” po wspólnych zajęciach, w czasie których przedszkolaki i uczniowie rozwiązywali łamigłówki i zadania dotyczące zdrowego odżywiania, wszyscy przeszli na stołówkę, gdzie czekały przygotowane przez uczniów zdrowe kanapki, kolorowe przekąski i szaszłyki owocowe. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał „Certyfikat udziału w zajęciach Znam zasady zdrowego odżywiania”.

****

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, szczególnie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Jednak jak pokazują statystyki prawie ćwierć miliona uczniów w wieku wczesnoszkolnym nie odżywia się w sposób niezbędny dla ich prawidłowego rozwoju (np. wychodzą z domu bez śniadania, przychodzą do szkoły bez drugiego śniadania, nie jedzą codziennie obiadu). Dane są alarmujące:

- 130 tys. uczniów szkół podstawowych w Polsce cierpi z powodu niedożywienia
- w blisko 40% klas są dzieci, które nie jadają drugiego śniadania
- 24% dzieci w wieku 6 – 11 lat w ciągu tygodnia nie je codziennie śniadania [2]2

Z tego powodu Partnerstwo dla Zdrowia po raz kolejny przeprowadziło ogólnopolski program edukacyjny dotyczący roli śniadania w diecie dziecka.

info: SP3, materiały prasowe akcji
foto: SP3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>