Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nowa Dęba: Obchody Narodowego Święta Niepodległości – program

Listopad 10, 2012 10:33 AM

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie, Dowódca Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych „Dęba” oraz Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie zapraszają na obchody 94. rocznicy odzyskania niepodległości.

O godz. 11:00 zapraszamy na KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie.

O godz. 11:30 UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA w intencji Ojczyzny w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie.

Po Mszy św. PRZEMARSZ POD OBELISK EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO przy UMiG: wprowadzenie Pocztów Sztandarowych, podniesienie Flagi Państwowej i odśpiewanie Hymnu, wystąpienie Burmistrza, złożenie kwiatów, Apel Poległych, salwa honorowa, uroczysty śpiew Roty i zakończenie uroczystości.

O godz. 17:00 zapraszamy na program artystyczny w Samorządowym Ośrodku Kultury: KONCERT „Chopin i jego Europa” na fortepian i zespół kameralny, w programie: Etiuda Rewolucyjna op. 10 nr 12 i II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 wystąpią: dr Bartłomiej Kominek oraz Krakowski Zespół Kameralny. DARMOWE WEJŚCIÓWKI na koncert dostępne będą w sekretariacie SOK od 6 listopada.

Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym ustawą z kwietnia 1937 r., czyli niemalże 20 lat po odzyskaniu niepodległości. Do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy – w r. 1937 i 1938. Co roku 11 listopada w całym kraju odbywają się liczne uroczystości, spotkania, wieczornice. Główne, z udziałem władz państwowych, odbywają się w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>