Przegrana Jeziora Tarnobrzeg z Anwilem Włocławek (video)

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg zanotowali piątą z rzędu porażkę w tegorocznych rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Tym razem podopieczni trenera Dariusza Szczubiała przegrali we Włocławku z miejscowym Anwilem 74:81 (22:20, 14:17, 19:15, 21:27).

O porażce Jeziora zadecydowała czwarta kwarta, w której mimo, iż po niecałych czterech minutach dzięki rzutom wolnym Alexandra Jezioro prowadziło 60:58 to jedenaście punktów z rzędu zdobytych przez graczy Anwilu wystarczyło gospodarzom na utrzymanie do końca bezpiecznej przewagi.
Kolejny raz bardzo dobry mecz rozegrał kapitan Jeziora – Jakub Dłoniak, który rzucił w meczu 24 punkty. Świetny debiut zanotował Nicchaeus Doaks, który zakończył mecz z double-double – 14 punktów i 14 zbiórek.

Kolejny mecz Jezioro rozegra w Starogardzie gdzie zmierzy się z miejscową Polpharmą. Pojedynek rozegrany zostanie w piątek 16 listopada, początek godz. 19.

Anwil Włocławek – Jezioro Tarnobrzeg 81:74 (20:22, 17:14, 15:19, 27:21)

Anwil: Krzysztof Szubarga 24 (2×3), Marcus Ginyard 14, Ruben Boykin 13 (1×3), Seid Hajric 13, Arvydas Eitutavicius 10 (1×3), Łukasz Seweryn 5 (1×3), Ryan Wright 2, Przemysław Frasunkiewicz 0, Tony Weeden 0

Jezioro: Jakub Dłoniak 24 (5×3), Xavier Alexander 19 (2×3), Nicchaeus Doaks 14, Matt Addison 10 (1×3), Daniel Wall 3 (1×3), Dawid Przybyszewski 2, Christopher Long 0, Jakub Patoka 0, Piotr Pyszniak 0