Tenis stołowy: Jia Jun – pierwsze koty za płoty. KTS – AJD 3:2

W Tarnobrzegu po raz pierwszy zaprezentowała się Chinka Jia Jun, co jest najlepszym dowodem na to, że Puchar ETTU zbliża się wielkimi krokami. Debiut wypadł w połowie dobrze, gdyż w pojedynku z częstochowską drużyną Chinka zdobyła dla Zamku jeden punkt. – Ona potrzebuje trochę więcej czasu na aklimatyzację i to zarówno w Polsce, jak i w Tarnobrzegu – mówi Li Qian, która podczas tego meczu pełniła rolę tłumaczki i trenerki Jia Jun.

Tarnobrzeżanki dzięki dobrej grze Jun wyszły szybko na prowadzenie, ale wyrównała po chwili liderka Częstochowy Shang Jingya. Chinka rozpoczęła od prowadzenia 2:0 z Renatą Strbikovą, jednak Czeszka ładnie się zmobilizowała i wygrała kolejne dwie odsłony. Później niestety rywalka szybko odskoczyła na początku piątego seta i tarnobrzeska zawodniczka nie była w stanie odrobić strat.

Ważny punkt zdobyła Kinga Stefańska, której przyszło się zmierzyć z byłą koleżanką klubową Katarzyną Ślifirczyk. „Ślifka”, która do ubiegłego sezonu reprezentowała barwy KTS-u, zagrała bardzo ambitnie, jednak doświadczenie kapitana Zamku wzięło górę. Nadzieje gości przedłużyła ponownie Shang, któa po trzech setach ponownie wyrównała stan rywalizacji, ale ostatnie słowo należało do Strbikovej. Tarnobrzeżanka w identycznym stosunku pokonała Yang Xin, dając tym samym swojej drużynie szóste zwycięstwo w tym sezonie.

Po 6 kolejkach KTS Zamek Tarnobrzeg prowadzi w tegorocznych rozgrywkach ekstraklasy kobiet w tenisie stołowym. Kolejny mecz ligowy podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka rozegrają we wtorek 27 listopada w Tarnobrzegu a ich rywalkami będzie 5 drużyna rozgrywek MKSTS DWSPiT Polkowice. Początek spotkania godz. 17. Wcześniej, już w najbliższy piątek tarnobrzeski zespół rozpoczyna rywalizację w tegorocznej edycji Pucharu ETTU. W 1/8 finału KTS Zamek Tarnobrzeg zmierzy się w jednym pojedynku z francuskim Lyssois Lille Metropole. Mecz rozpocznie się w piątek 16 listopada o godz. 17 w tarnobrzeskiej hali MOSiR. Zapraszamy!