Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Powiat tarnobrzeski: Nagrody dla najlepszych uczniów

Listopad 19, 2012 12:50 PM

Najlepsi uczniowie powiatu nagrodzeni. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w czwartek 15 listopada w siedzibie Starostwa.

Zarząd Powiatu Tarnobrzeskiego na posiedzeniu w dniu 17 października 2012 roku po raz pierwszy przyznał stypendia Powiatu Tarnobrzeskiego. Stypendia otrzymało 20 uczniów szkół ponadgimnazjalnych ( dla których organem prowadzącym jest Powiat Tarnobrzeski ) w dwóch kategoriach: za osiągnięte wyniki w nauce stypendium przyznano 19 uczniom, za wyróżniające się osiągnięcia sportowe stypendium przyznano 1 uczennicy.

- Chciałbym pogratulować wszystkim stypendystom. To dzięki waszemu uporowi i konsekwencji udało wam się osiągnąć tak dobre wyniki. Gratuluję także waszym nauczycielom i dyrektorom, bo to oni codziennie pracują nad tym by wasze szkoły były coraz lepsze. Gratuluję również waszym rodzicom i opiekunom, bo to dzięki nim – często dzięki ich różnym wyrzeczeniom- możecie realizować swoje pasje – mówił starosta Krzysztof Pitra.

Przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Dariusz Bukowski podkreślał, że Powiat jako organ prowadzący placówki oświatowe podejmuje szereg działań mających na celu poodnoszenie atrakcyjności i konkurencyjności naszych szkół. -Większość stypendystów stanowią uczniowie profili ścisłych, które w naszych szkołach cieszą się coraz większą popularnością. Młodzież coraz częściej marzy o dostaniu się na politechniki dlatego zarówno w Gorzycach jak i Nowej Dębie dostosowaliśmy naszą ofertę edukacyjną do tych potrzeb – mówił przewodniczący.

Po wręczeniu stypendiów przy herbacie, kawie i ciastku uczniowie, nauczyciele i rodzice wymieniali się swoimi planami na przyszłość. Tematem przewodnim była oczywiście zbliżająca się coraz większymi krokami matura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>