Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Powiat tarnobrzeski: Będzie ciąg dalszy modernizacji drogi Ocice – Jadachy

Listopad 21, 2012 11:59 AM

Projekt Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu o dofinansowanie kolejnego etapu przebudowy drogi relacji Ocice – Jadachy znalazł się na 4 miejscu wstępnej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie zadań w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych”.

Droga Ocice-Jadachy łączy Tarnobrzeg z Nową Dębą. Codziennie podróżują nią ludzie udający się do szkoły i pracy. Władze powiatu tarnobrzeskiego w 2012 roku wykonały już modernizacje dwóch odcinków tej drogi. Pierwszy przebiegał od cmentarza w Chmielowie, poprzez całą miejscowość. Drugi, biegł przez część miejscowości Jadachy. Wówczas udało się pozyskać środki w ramach tzw „schetynówek”. W kosztach modernizacji partycypował także nowodębski samorząd.

Tym razem zakłada się przebudowę od miejscowości Jadachy w stronę Chmielowa, do mostku, wraz z przebudową tego mostku. Przewidywana długość nowego odcinka to 750 mb. Środki na realizacje zadania to głównie środki własne w wysokości 840 000zł i dotacja Wojewody w kwocie 359 500zł.

- Wsparcie udzielane w ramach tzw. „schetynówek” znacznie pomaga samorządom w modernizacji dróg. Nie ukrywam jednak, że wszyscy chcielibyśmy aby to dofinansowanie znów sięgało 50%, a nie jak ma to miejsce w chwili obecnej tylko 30%. Rozmawiamy także z burmistrzem Nowej Dęby i liczymy, że nowodębski samorząd widząc pozytywne efekty tegorocznej współpracy również w przyszłym roku będzie wspólnie z Powiatem realizował to zadanie – mówi starosta Krzysztof Pitra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>