Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Pierwsze miejsce sandomierzanki w ogólnopolskim konkursie o Piłsudskim

Listopad 22, 2012 11:35 AM

Uczennica Gimnazjum Nr 1 im. Jana Długosza – Martyna Strzelińska zajęła I miejsce w Polsce w kategorii szkół gimnazjalnych w konkursie pt. “Marszałek Piłsudski jako mąż stanu, polityk i dowódca, w oczach współczesnego młodego pokolenia”. Konkurs objęty był honorowym patronatem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego ministra Stanisława Kozieja.

Konkurs za pośrednictwem kuratoriów skierowany był do młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju. Ogółem wzięło w nim udział 673 szkoły, z których do oceny przez Główną Komisję Konkursową zakwalifikowano 77 prac. Głównymi celami konkursu było między innymi ukazanie roli i znaczenia działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości Polski, a także ukazanie myśli strategicznej Marszałka w rozstrzygnięciu Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, ukazanie znaczenia Bitwy Warszawskiej dla Europy i świata oraz przedstawienie roli Marszałka w umacnianiu niepodległości i suwerenności narodu w okresie międzywojennym.

Laureaci pierwszych miejsc wraz z dyrektorami swoich szkół i opiekunami zwiedzili także Pałac Prezydencki.

Organizatorem konkursu był: Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

foto&źródło: UM Sandomierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>