przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Esteka przyznała pierwsze stypendia

Listopad 23, 2012 10:54 AM

Po wielu przygotowaniach i… zbieraniu środków finansowych, uruchomiony został Tarnobrzeski Fundusz Stypendialny LEONARDO. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie ESTEKA i ma w założeniu wspierać najzdolniejszych uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów uczelni wyższych na terenie Tarnobrzega.

- Zdobywanie wiedzy, rozwijanie zainteresowań, pasji i umiejętności przez młodych ludzi pozwoli im w dorosłym już życiu na lepszy start, nabrania pewności własnych umiejętności i wartości, realizowania marzeń… – o funduszu mówi Robert Kędziora v-ce Prezes ESTEKI – Materialne i finansowe wspieranie najzdolniejszej młodzieży pozwoli na stworzenie optymalnych warunków do zgłębiania wiedzy i umiejętności, do poszerzania horyzontów i inwestowania we własną przyszłość… Zaprocentuje to także rozwojem naszego miasta, promocją Tarnobrzega w Polsce i regionie przez stypendystów programu, a także ukazaniem Tarnobrzega, jako miejscowości przyjaznej nauce i edukacji – dodaje.

W listopadzie Kapituła TFS po zapoznaniu się z przedstawionymi przez szkoły wnioskami przyznała 3 stypendia pieniężne, które będą wypłacane przez 10 miesięcy począwszy od grudnia 2012 r.
Stypendia otrzymali:
1. Nikola WDOWIAK – Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Tarnobrzegu
2. Jakub Śledź – Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Tarnobrzegu
3. Błażej PAŁKUS – Gimnazjum Nr 1 w Tarnobrzegu.

- Mam nadzieję, że to, skromne wsparcie finansowe, pozwoli wybranym stypendystom na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, a także pomoże w ich dalszej edukacji – mówi Janusz Szwed Prezes ESTEKI. – Mam także nadzieję, że w przyszłym roku, w lipcu, dzięki hojności darczyńców, będziemy mogli ufundować nie trzy, ale kilkanaście stypendiów – dodaje.

info: Esteka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>