Tarnobrzeskie siatkarki przegrywają z Tomasovią (fotoreportaż oraz video)

Ósmą porażkę w swoim ósmym meczu sezonu zasadniczego II ligi zanotowały siatkarki Anser Siarki Tarnobrzeg. Tarnobrzeski zespół przegrał we własnej hali z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Mecz rozegrany został w sobotę 24 listopada.

Od początku pierwszego seta to drużyna gości dominowała na parkiecie, spokojnie prowadząc grę co przy błędach własnych tarnobrzeskich siatkarek zaowocowało wysokim prowadzeniem drużyny gości 19:8. Mimo, iż w końcówce seta gospodyniom udało odrobić się część strat, dystans do rywalek był zbyt duży i pierwszą partię tarnobrzeski zespół przegrał 16:25.
Drugiego seta podopieczne Barbary Mysiak rozpoczęły znacznie lepiej, osiągając w połowie seta 5 punktowe prowadzenie 13:7. Niestety zawodniczki Siarki zaczęły popełniać mnóstwo błędów co wykorzystały przeciwniczki doprowadzając do remisu 14:14. Od tego momentu gra się wyrównała mimo, iż tarnobrzeski zespół prowadził jeszcze w tym secie to zawodniczki Tomasovii skutecznie niwelowały straty wygrywając drugą partię do 23.
W początkowej fazie trzeciego seta oba zespoły punktowały na przemian, dopiero przy stanie 7:7 gospodyniom udało się odskoczyć na 5 punktów 13:7. Walka toczyła się do wyniku 24-17 a tarnobrzeżanki potrzebowały aż 5 piłek setowych by wygrać tę część meczu.
Czwartego seta lepiej zaczęły zawodniczki Tomasovii, szybko obejmując prowadzenie 12:6. Od tego momentu lepiej grać zaczęły zawodniczki Siarki, doprowadzając do remisu 17:17. Walka punkt za punkt toczyła się do końca seta, ostatecznie padł on łupem przyjezdnych 28:26, które ostatecznie wygrały całe spotkanie 3:1.

Przed siatkarkami Siarki trudny okres będą musiały w ciągu tygodnia rozegrać trzy mecze. Pierwszy na wyjeździe 1 grudnia w Wieliczce a dwa następne w Tarnobrzegu 5 grudnia z Dalinem Myślenice zaś 8 grudnia z Sandecją Nowy Sącz, na początek rundy rewanżowej.

KS TSSPS Anser Siarka Tarnobrzeg – Tomasovia Tomaszów Lubelski: 1:3 (16:25, 23:25, 25:21, 26:28)

KS TSSPS Anser Siarka Tarnobrzeg: Galica, Sas, Wąż, Róg, Bator, Grzesiak, Janda-libero oraz Dziadosz, Pietrasik.

Tomasovia Tomaszów Lubelski: Chmura, Chmiel, Kopeć, Marcyniuk, Czarniawska, Kowalska J., Kowalska K. Libero, oraz: Drabik, Sekrecka,

źródło: TSSPS Tarnobrzeg