Bez przełamania w Sopocie, tarnobrzescy koszykarze przegrywają ósmy mecz z rzędu (video)

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali w Sopocie z miejscowym Treflem 73:82 (20:14, 25:21, 17:23, 11:24) w meczu 10 kolejki rozgrywek Tauron Basket Ligi. Najlepiej punktującym w drużynie Jeziora był zdobywca 17 oczek J.T.Tiller, w drużynie gospodarzy najlepszym strzelcem był Przemysław Zamojski, który rzucił 17 punktów a double-double (12 punktów i 10 zbiórek) zaliczył Filip Dylewicz.

Gracze Jeziora dobrze weszli w mecz, po rzucie Christophera Longa wygrywali już 15:9 i nie chcieli szybko pozbywać się tego prowadzenia. W kolejnej części spotkania trafienie JT Tillera oznaczało, że tarnobrzeżanie prowadzili już 28:17. Sopocianie nie pozwalali jednak gościom odskoczyć na więcej niż 10 punktów, co ciągle dawało im szansę na powrót do meczu.

W połowie trzeciej kwarty Trefl dzięki trafieniu Przemysława Zamojskiego przegrywał tylko jednym punktem, ale to Jezioro ciągle pokazywało dobrą skuteczność. Ostatecznie sopocianom udało się wyjść na prowadzenie w 32. minucie po rzucie Adama Waczyńskiego. Mecz był jednak ciągle bardzo wyrównany i dopiero trafienia Michała Michalaka i Sime Spralji pozwoliły gospodarzom wyjść na prowadzenie 76:71 i kontrolę wyniku.

W samej końcówce koszykarze Jeziora popełnili kilka istotnych strat, które uniemożliwiły im skuteczną walkę o zwycięstwo w tym meczu. Trefl był zespołem grającym zdecydowanie bardziej zespołowo, gospodarze zaliczyli też 18 zbiórek w ataku, które pozwalały im na ponawianie swoich akcji.

W kolejnym meczu podopieczni trenera Szczubiała zmierzą się ze Startem Gdynia. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 8 grudnia w Tarnobrzegu, początek godz.19.

Trefl Sopot – Jezioro Tarnobrzeg 82:73 (14:20, 21:25, 23:17, 24:11)

Trefl: Zamojski 17 (3×3), Waczyński 14 (2×3), Dylewicz 12, Stefański 11, Spralja 10, Michalak 7 (1×3), Turner 5, Harrington 4, Lobby 2, Dąbrowski 0

Jezioro: Tiller 17 (1×3), Alexander 13, Long 12 (2×3), Dłoniak 10 (1×3), Przybyszewski 10 (1×3), Patoka 5 (1×3), Wall 4, Doaks 2, Pyszniak 0